Ladygeront Ladygeront komentáře u knih

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Pro mě velké zklamání. S takovým námětem napsat tohle? Spisovatel prostě není vypravěč a to je chyba podstatná!

28.09.2017 2 z 5

Gladiatrix Gladiatrix Russell Whitfield

Pro mě zklamání.

11.06.2017 2 z 5

Ivik Ivik Pipaluk Freuchen

Tohle je knížka mého dětství. Čtená s láskou a opakovaně. Už tenkrát mě bavilo spíš dobrodružství, než holčičí povídání-).

05.06.2017 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Prvních 100 stránek mě doslova drtilo a pořád jsem si říkala, že není možné, aby konečně nebyl nějaký děj. Dočkala jsem se a je to skutečně krásná fantasy, řekla bych že psaná s něhou a trošku s nesmělostí, nebo jak to nazvat. Tak honem na druhý díl-).

18.05.2017 5 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Ne, nelíbilo!! Kam se hrabe na Vaňkovou. I když jiné knihy od Koubkové můžu.

29.04.2017 2 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vnuk nechtěl číst žádné knihy. Bylo mi to líto, protože já čtu hodně a tak vím o co se ochuzuje. A tak jsem se v knihovně zeptala co prepubescenty bere, co čtou?? A paní mi poradila tuto knížku s mnoha díly. A poradila mi dobře, protože když hlídám svého mladšího vnuka, tenhle starší mě upomíná, že mi bude číst nahlas-)))). Smějeme se oba a vnuk se naučil číst s výrazem a ne to školní monotónní brmlání, které mě strašně štvalo!! Třeba jsme, Jeff Kinney a já, zaseli jedno dobré zrnko-).

22.01.2017 5 z 5

Písně temných věků (8 povídek) Písně temných věků (8 povídek) * antologie

Naprosto perfektní antologie. Přečteno jedním dechem. Autoři, počínaje Červenákem, konče třeba Vrbenskou. Autor vybral skutečně velice dobře.

16.11.2016 5 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Fantasy jsem nikdy moc nemusela. Pak se mi dostala do ruky Athéňanka Tháis a já jsem zjistila, že je to nádherná knížka i když to není moje milovaná historie. No není, ona to historie je a není, už tenkrát to byla historická fantasy. Pak přišly další knihy a už to jelo.Smith, Franková, Mostecký, Renaultová. Prostě jedna lepší než druhá. Na Stín modrého býka jsem přišla náhodou, když jsem , už celá zoufalá, hledala v knihovně něco pro mě.Doma jsem ke knížce sedla a už jsem se od ní neodtrhla, četla jsem a četla až do druhého dne. Protože tahle knížka patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy z historické fantasy přečetla. A že třeba i slovenský Červenák je sakra dobrý! Ale pokud jste příliš útlocitní, tak ji nečtěte.Ale myslím, že když si odmyslím kouzla a zázraky, tak podoba se starověkem a středověkem je dokonalá.To nebyla doba romantiky. Přeji krásné čtení všem, kdo se do toho pustí-).Třeba zjistí, že i tak to, kdysi dávno, mohlo být.

22.08.2016 5 z 5

Zapomenutý král Zapomenutý král Ludmila Vaňková

Paní Vaňková předpokládá,že jsme už my všichni,co čteme její romány,velice dobře trénováni.Také se mi Mongolové pletou.Rusové ne,jejich jména jsou přece jen odvoditelná.Jména sem,jména tam,já nedám na Vaňkovou dopustit.Píše skvěle.Četla jsem od ní všechno.Jen se modlím,aby ještě psala dál.A je jen dobře,že se dívá na historii jako žena.Její hrdinové žijí.Není to jen vyprávění.Píše o jejich životech.Proto jsou její knihy tak čtivé.Proto si přeji,aby ještě psala a psala a psala-). Víte jak báječné by musely být její knihy z doby pohanských Čech?

03.06.2015 5 z 5