kuklara kuklara komentáře u knih

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Velmi sympatická science fiction, trošku americký závěr, ale čtení to bylo napínavé, zvládnuto za den!

26.06.2017 4 z 5

Najednou někdo klepe na dveře Najednou někdo klepe na dveře Etgar Keret

Perfektně zvládnutá symbióza těžkých životních událostí a autorova chytlavého stylu psaní. Ježiš, ta jeho lehkost! Dílo vůbec nepůsobí depresivně, je podáváno tak, aby se dalo vstřebat kýmkoliv.

19.02.2017 4 z 5

O smrti O smrti Arthur Schopenhauer

Smrt se nás týká, ale jak sám autor poznamenal: pouze to, co může umřít, umře a to, co se bojí smrti, zůstává (paradoxně) nesmrtelné. Krásné dílo plné protikladných myšlenek, co strana, to tři úvahy o všem, čeho se smrt týká (tzn. všeho). Komplikované, ale krásné čtení!

07.02.2017 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

No. Doma máme na Coelha vymezenou půlku poličky, není kniha, kterou bychom od něj neměli....ale tohle mi přišlo slabé. Ano, kniha se četla lehce, jednodenní záležitost, ale celou dobu na mě dýchala jakási nespjatost s autorem...jakoby se do toho nepoložil, jako by to nebyl on, jen nějaký povrch. Třeba Čarodějku z Portobella jsem vnímala o dost silněji a nemyslím, že by to byl způsobil možný spirituálnější motiv - ke kterému autor přirozeně tíhne. Mám pocit, že se s tímto tématem dostatečně nestotožnil, proto za mě tři hvězdy.

07.02.2017 3 z 5