Krucifix Krucifix komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Líbil se mi námět, styl i zřejmá zasvěcenost do problematiky. Kniha je napsána neotřele, umí být věcná, neexhibuje, i když fantazie nechybí. Autorka by si nedovolila psát o něčem bez důkladné přípravy, může si dovolit pendlovat mezi historií, politikou i prací na statku a nepůsobit trapně. Pobavily mě i komentáře čtenářů, které autorka knihou namíchla.

30.01.2021 4 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Myslím, že férovější a méně zavádějící by byl název „Můj boj.“

20.02.2020 odpad!

Zóna nadšenia Zóna nadšenia Jozef Banáš

Kniha na mně vypadla z knihobudky ve Světlé, došlo mi, že jde asi o tátu Adély, takže by mohlo jít o neotřelý pohled a navíc mám slovenské období a kniha je v slovenčine... Zážitek z četby předčil má očekávání. Děj odsejpá, kontext evropských událostí by asi málokdo dal takto poctivě dohromady a pokud ano, možná by vzal zpátečku, aby na něj neštěkali Hlídací psi, protože kniha je ve své poctivosti dost odvážná. Nedá se říct, že bych ve všem s autorem souznil, ale přít se v duchu s inteligentním rozhleděným a zkušeným člověkem mě baví. Kniha není nikde trapná, sem tam berlička, aby klapla pointa, ale Josefovi a Alexandře jsem věřil, přál, ale čo už... Uvědomil jsem si, že už jsem sakra pamětník :) Tato ojedinělá kniha nenechá hlavu čtenáře v klidu a doporučuji. A děkuji.

21.06.2021 4 z 5