kristyna2513 kristyna2513 komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Není to ono. Příběh celkem zajímavý, ale často se vyskytují nudné pasáže s vedlejšími postavami. Mikael se dostává do pozadí, už jako kdyby nepatřil k důležitým účastníkům děje. A Lisbeth? Vykreslena jako hrdinka, bojovnice, která zvládne i nemožné. Po přečtení mám dojem, že tuto knihu napsal fanoušek, který se nemohl smířit s koncem Milénia.

21.06.2016 2 z 5

To To Stephen King

Každý den jsem četla 400 stran. Nedá se odložit. Brilantní příběh. Všechny postavy mě bavily od začátku až do konce.

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Docela kravina, ale přečteno až do konce. Knížka se čte sice dobře, ale příběh je nonsens. Četla jsem si i doslov s vysvětlením motivů, tak budiž, ale samotnou by mě to nenapadlo. Místy mi velice vadil český překlad. Postava mluví převážně spisovně a pak to hodí úplně nespisovná slova a vcelku to vyzní zvláštně. Murakamiho mám velice ráda, ale tento kousek řadím mezi ty slabší.

06.09.2016 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

První kniha, kterou jsem přečetla od začátku do konce a nemusela jsem vynechávat žádné pasáže. Příběh baví, velmi čtivé.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Má oblíbená kniha. Někoho sice může odradit délka knihy, ale to je chyba! Skvělý příběh, krásné propojení realismu a romantismu. Jedna z mála knih které dokážou v člověku vyvolat pocity. Perfektní.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem si přečetla, protože jsem chtěla vědět, co všichni mají na tomto "bestselleru". Příběh je originální a psaný neklasickým stylem. Myšlenky Rachel jsou skoro jako živé, úplně mě vtáhly do centra dění. Nicméně první stránky jsou docela slabé a necítím žádnou gradaci ke konci. Vyvrcholení příběhu je podivné a některé postavy jednají nenormálně, ale to k tomu asi mělo patřit...Příběh by si zasloužil lepší rozuzlení.

21.06.2016 2 z 5