krejci krejci komentáře u knih

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

"Existuje taková věc, víte..."
"Ano?"
"Říká se jí návštěvní hodiny.Tohle je nemocnice, ne cirkus. "
"Samozřejmě, že to není cirkus, to bych si musel koupit vstupenku a nemáte tu lvy, jenom slona."

08.12.2023 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

za mě parádně napsané. Docela zajímavé bylo srovnání knihy s filmem Sibiřská škola v hlavní roli s Johnem Malkovichem. Příběh se v některých věcech liší od knižní podoby ale podstata je stejná. Pro mě velice zajímave vizuelně vidět způsob života ve zločinecké komunite. John Malkovich v roli dědečka Kuzji byl výborný!!!
Za mě doporučuji, i když drobné rozčarování ze změny děje tam bylo.

05.01.2021 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Co víc napsat, aby to nebylo již jednou řečeno?? Asi nic moc...
Souhlasím, za mě moc kladný hlavní hrdina ( asi bych byl větší hajzl :) ).
Na druhou stranu, těžko si představit život v podobné komunitě.., v e vziklé situaci..a díky zě nemusím!!

Za mě stojí za přečtení, už jenom kůli nápadu.Vždy mě na podobném tématu zajímá, jak se autor vypořádá s vývojem a šířením " nákazy" .V popisech komunity, mi to připomíná knihu Dalibora Váchy - Nikam.

A ano,kniha ( včechny tři díly ) Apokalypsa Z je mnohem lepší , i když mě rozčilovalo " právníkovo kňourání" :D
Ať si udělá názor každý sám :)
Příjemné čtení!

15.11.2023 4 z 5

Zápisky parašutisty Zápisky parašutisty Porfirij Porfir’jevič Polosuchin

něco bylo zajímavého ..

22.12.2022 2 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Filmové zpracování s panem Třískou v hlavní roli stojí za to vidět.

08.11.2020 5 z 5

Daleká cesta českého zajatce Daleká cesta českého zajatce František Flos

Dobrodružný román ze Střední Asie. Válečná vichřice 1.světové války rozvála na tisíce českých vojáků do všech koutů světa. Rusové odváželi zajatce do různých končin své ohromné říše a zřizovali zajatecké tábory až v Turkestánu. Zajatci toužili přirozeně po svobodě, ale jen zřídka se některému podařil únik

01.11.2020

Obklíčení Obklíčení Sergej Krutilin

Dějovou osu románu tvoří několik jarních měsíců roku 1942, kdy celá divize uvízne obklíčena ze všech stran Němci v neschůdných močálech Apraxinova boru v prostoru Volchova. Zdaleka ne všem se podaří proniknout fašistickým sevřením a mnozí najdou svůj hrob ve zrádných močálech. Mladý hrdina tu navždy ztrácí svou plachou první lásku zdravotnici Paňu, nejlepšího přítele Kolju Zotova a sám utrpí zranění...
Kniha vykresluje mezilidské vztahy a povahu jednotlivých postav, jimž vládne duch přátelské nezištnosti, odříkání, sebeobětavost, ale i víra v sebe a v nezdolnost chlapského kolektivu.
Autor čerpá ze svých vlastních válečných zážitků.

01.11.2020

Cizinecká legie Cizinecká legie Viktor Grigorjevič Fink

Čtivě napsaná kniha o cizinecké legii nasazené na západní frontě za 1.světové války.
Mě osobně se líbil autorův styl psaní (hovorová mluva), vtipné historky ,zajímavé příběhy..Trochu mi to v něčem připomínalo film Stezky slávy od Stanleyho Kubricka (pouze můj osobní dojem), hlavně konec..

14.08.2019 5 z 5

Začátek cesty Začátek cesty Vitalij Vasilevskij

Povídka o mladém důstojníku sovětské armády, z počátku nezkušeném a ukvapeném, z něhož však boje při obraně Leningradu učinily ukázněného a iniciativního průzkumníka. Hlavním motivem je vylíčení obtížné bojové situace, při níž hrdina povídky vnikne do způsobu nepřítelovy obrany a poprvé samostatně nad ním zvítězí.

11.06.2019

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Kniha je pěkně zpracovaná,dobře se čte.Zajímavé srovnání s filmovou podobou.

06.11.2017 5 z 5