Konfety Konfety komentáře u knih

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Krásný, jednodochý příběh dělaný akorát na nedělní odpoledne. Za odpoledne máte přečteno a večer si můžete pustit film s božskou Audrey Tautou :)

22.01.2013 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato kniha mě celkem zklamala, čekala jsem něco víc. Skoro všechny postavy mě byly něčím protivné. Postava Lockwooda se mi jevila jako zbytečná.Nevím jak přesně vyjádřit názor na dějovou linii, ale asi bych řekla, že je divně "zpatlaná".Ale v nejbližší době si musím přečíst Janu Eyrovou abych mohla porovnat sestry :)

22.12.2012 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Toto je první kniha, kterou jsem od Murakamiho přečetla. Nejeprve jsem byla trochu zmatená z nadpřirozena, ale celkem rychle jsem se do děje vžila a jakž takž si ho urovnala v hlavně. Nepopírám, že u konce to byl pro mne celkem mazec a musela jsem dlouho přemýšlet a utvářet si vlastní názor, ale to se mi moc líbilo! Určitě si tato kniha žádá brzké repeté, při němž si možná uvědomím další rovinu propojení, o které sem dosud neměla ani potuchy.

19.12.2012 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Úžasná kniha, která vás vtáhne doděje. Celkově se mi líbí jak je kniha rozděla do třech částí. Je až neuvěřitelné, co se může za ne až tak dlouhý čas změnit. Nejvíce mě asi upoutala druhá část, brutalita, které je člověk schopen je neuvěřitelná.

19.12.2012 5 z 5