knižní_Káťa knižní_Káťa komentáře u knih

Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Mark Lauren

Cvičení s vlastní vahou je super. Rozhodně nemám nic proti posilovnám a fitness centrům, ale co si budeme povídat, hezkou postavu můžeme mít i "zadarmo". Stačí se do toho opřít doma v obýváku. Knížka je zaměřená pouze na silový trénink, takže pokud je nabírání svalů zrovna váš záměr, tak knihu doporučuji. O kardiu tréninku si tu nepočtete. Je v ní i kratší povídání o jídelníčku, součástí je i tréninkový plán. Mě kniha dala to, co jsem chtěla - nápady, jak efektivně zpevnit svaly doma. Nicméně některé části mi přišly takové až moc detailní, nepřehledné a mohly by někoho odradit.

17.06.2020 3 z 5

Na tahu je trpaslík Na tahu je trpaslík Bohumila Hermannová

Kniha není dlouhá, dějově je vsazená do jedné pedagogické rady, které je autorka přítomná a kde také vzpomíná na nejrůznější příběhy ze své školni praxe. Líbí se mi autorčin styl psaní. Je to napsané svižně a jasně. A navíc vtipně.

06.07.2020 5 z 5

Veganská kuchařka od českého kuchaře Veganská kuchařka od českého kuchaře David Zmrzlý

Dávám body za grafiku, pěkný text a fotografie. I ty recepty jsou zajímavé a určitě inspirativní. Zkrátka něco nového a neokoukaného. Mám s tou publikací ale problém v tom, že mnoho ingrediencí je poměrně drahých a hůře se shání.

28.06.2020 2 z 5

Sestavte si atraktivní životopis Sestavte si atraktivní životopis Zbyněk Siegel

Výhodou této knihy je, že je psána pro českého čtenáře a také autorovy typy korespondují s tím, co by mohl uchazeč na českém trhu práce využít. Občas jsem zaznamenala jakýsi "archaismus" a není se co divit, kniha je již 12 let stará a za tu dobu se leccos změnilo. Nicméně celkově knihu hodnotím dobře, pomohla mi s napsáním mého životopisu a také s celkovou přípravou na pohovor.

17.06.2020 4 z 5

JÓGA - anatomie JÓGA - anatomie Leslie Kaminoff

Kniha je pro lidi, kteří si chtějí u jogy odpovědět na otázky "Proč?" - Proč tato pozice, proč tento dech,... Je plná anatomických popisů, termínů a obrázků. Takže pokud se kniha dostane ke čtenáři, který přesně toto hledá, je vyhráno. Nicméně pro lidi, kteří jogu vnímají spíše jako občasné cvičeníčko na protažení, kniha není úplně vhodná.

12.06.2020 4 z 5