kniper kniper komentáře u knih

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

No dobre, ale ne vyborne.

23.01.2012 4 z 5

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Krásná kniha.. když jsem ji četl, prožíval jsem zvláštní období, kdy jsem sedával při západu slunce na okenní římsu s kytarou a pozoroval vlaštovky lovící mouchy. Vliv knihy se na to nesmazatelně podepsal.

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Neměl jsem vůči Coelhovi žádné předsudky. Dokonce se mi dílo zpočátku i líbilo a začínalo dosti nevinně. Když ale přišla řada na jakési podivné návody na rituály - pojmenuj démona a podobně, knihu jsem odložil. Tak takhle teda ne pane Coelho!

23.01.2012 1 z 5

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Nádherné pohádky. Jedny z nejlepších, co jsem kdy četl. Pohádky, které dokáží probudit a oživit srdce. Nejen pro děti ale i pro dospělé. Jo smutné i krásné zároveň a v tom utrpení je přeci ta krása.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Quo Vadis.
Nádherný příběh. Láska, smrt, nenávist - je tam vše. Kniha mne utvrdila v tom, na čem opravdu záleží. Tedy na vzájemné lásce, odpuštění, odvaze, nesobeckosti. Nevzdat se ideálů, nezpohodlnět a nebát se smrti, protože po smrti je další život - život věčný. Stačí se zeptat "quo vadis Domine? " A následovat :-).

23.01.2012 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Tak tahle knížka rozhodně NENÍ pro všechny. Není pro intelektuály a rádobyintelektuály (k nimž se tak trochu počítám), není pro buřiče a rebely, není pro puritány a není pro hledající, kteří spolehají na vlastní prožitek a ne něco naservírovaného pod nos z druhé ruky. Každopádně kniha podává dosti plytký obraz trojice Boží. Občas se najde zajímavá myšlenka. Myslím ale, že každý k tomu jak to vlastně funguje musí přijít sám - z osobní zkušenosti a z neutuchájícího pátrání. Toto je jen takové malé vodítko. Každopádně autor to, co se popisuje v knize vykládá jako pravdu, což mne dost mate. Jestli se to stalo - nevím a nemohu vyloučit. Jestliže ne a autor vaří z fantazie, pak je to taškařice na entou!
Co jsem si z četby odnesl? To, že Bůh je milující a miluje bez rozdílu (to jsem ale věděl už předtím), ale nevěděl jsem že "obzvlášť miluje také mne", pak dobrý pocit po přečtení a pěkném závěru knihy + vědomí, že by to takhle nějak podobně mohlo být. Dále je to výborný návod na léčbu zlomených lidí, takže doporučuju všem, kdo prodělali nějakou velkou ztrátu třeba i nevěřícím.

23.01.2012 3 z 5