Knihanka Knihanka komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Působivá poezie ženských témat lásky. Rozdělená do 4 částí. Nejlépe ji charakterizuje báseň:
tohle je způsob
milování
opouštění
odpouštění

15.02.2019 3 z 5

Kniha o válečných strastech, o utrpení obyčejných lidí a práci zpravodaje je psána s lehkostí, nadsázkou a při tom velmi osobitě až intimně. Situace, kdy jde Jakubovi skutečně o život, skoro nepostřehnete. Psáno s hlubokou znalostí historie a kulturních souvislostí, což může někoho odradit. Mně to velmi doplnilo obrázek mediální práce v horkých oblastech a pozadí moderních dějin.

04.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Struktura knihy, přehlednost, srozumitelnost jazyka a propojení s historii jsou největší klady knihy. Taktéž odkazy na současné organizace bojující s false news a na další literaturu je inspirující. Jako knihu prvního seznámení s problematikou mohu rozhodně doporučit od náctiletých po desátileté. Lidem, kteří se již problematice déle věnují, mnoho nového nepřinese.

07.02.2019 4 z 5

Druhá derivace touhy Druhá derivace touhy Tomáš Sedláček

Kniha plná filosofických pohledů na obyčejné věci ekonomie, politiky, kapitalismu a dobra. I když prezentované pravdy jsou známé, propojuje je T.Sedláček neotřele s pohledy filosofů. Nad spoustou tezí je nutné se zamýšlet, někdy má člověk potřebu i oponovat.

05.02.2019 3 z 5