Kirvin Kirvin komentáře u knih

Myšlenky Myšlenky Norbert Fabián Čapek

Skvělá knížka, když člověk chce na chvíli zastavit, zamyslet se. Rád bych se dočkal pokračování a třeba i myšlenkami dalších českých unitářů..

Požehnáni ohněm Požehnáni ohněm Radovan Lovčí

Nezbytná kniha pro každého, kdo se zajímá o historii v širších souvislostech..

Minimum o rodokmenu Minimum o rodokmenu Vladimír Svoboda

Skvělá, pro mě kultovní knížečka, které mě přivedla ke genealogii.

Úvod do genealogie Úvod do genealogie Kristoslav Řičař

Klasika pro každého, kdo se rozhodne začít s rodopisem.

Občanská genealogie Občanská genealogie Kristoslav Řičař

Dnes již klasická "učebnice" pro laika, který chce proniknout do tajů rodopisu.

Generál četnictva Karel Vyčítal Generál četnictva Karel Vyčítal Ondřej Kolář

Biografie o zajímavé osobnosti dějin veřejné správy Republiky československé. Skvěle odzdrojované, věcné. Doplňuje mi to dějiny regionu kde generál působil a doby v níž žil a o které se zajímám.

27.03.2020 5 z 5

Československé četnictvo (1918-1929) Československé četnictvo (1918-1929) Radek Galaš

Kniha je pojata poněkud jinak, než dosud vydané knihy. Skvěle doplňuje memoárovou literaturu.

Poslední den stvoření Poslední den stvoření Wolfgang Jeschke

Skvělá kniha. Sice dost složitá na udržení pozornosti v ději, takže jsem některé pasáže musel číst několikrát, ale když jsem se do něj dostal, nemohl jsem přestat číst..

Dějiny služební kynologie Dějiny služební kynologie Jiří Rulc

Zajímavé téma služební kynologie. Komplexní zpracování dějin tohoto oboru. Doporučuji každému zájemci o historii.

26.02.2020 4 z 5

Almanach příspěvků III.konference policejních historiků Almanach příspěvků III.konference policejních historiků Jiří Rulc

Almanach zajímavých příspěvků týkající se historie bezpečnostních sborů. Doporučuji každému zájemci o dějiny státní správy.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je to druhá knížka autora, kterou jsem přečetl. Celkově se mi příběh líbil, jen bych ubral toho chlastu v podání hlavního hrdiny. Někdy to trochu nudilo..

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Klasika mého dětství. Knihy E. Štorcha mě naučili mít rád dějiny.