Kekab Kekab komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Srdeční záležitost. Tak bych popsala tuto knihu, protože byla první romantickou fantasy knížkou, co jsem přečetla.
Líbilo se mi spojení obyčejné nudné dívky a v podstatě nej cool kluka ze školy. Edward je tak krásně galantní a přitom nepřístupný. Knihu si čtu opakovaně a sbírám různé výtisky.

20.12.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Chladný král není kniha pro každého čtenáře. S tímto varováním jsem do knihy šla a vůbec nelituji.
Dark romance o krásném a krutém princi, který si dělá, co se mu zachce a s kým se mu zlíbí. Je zvrhlý jako jeho otec, král Krenus. Jeho osud se proplete s mladou pannou. Měla být jen další potěšení ve zvrhlém království, ale princ v ní našel mnohem více, než očekával. Libila se mi milostná linka mezi princem a Mesilií. Chápala jsem, že si ve svém postavení jako jedna z Nižších nemohla vyskakovat. V sedmnácti letech se snažila především přežít každý nový den. Četla jsem v recenzích výtky vůči tomu, jak Mesilie snadno podlehla princi. Já si nemyslím, že podlehla snadno, ale bohužel neměla na výběr, když jí za neuposlechnutí hrozila smrt.
Erotické pasáže byly skvěle a detailně napsané. Kamarádka Mes mi ale nebyla vůbec sympatická. Kirry podle mě využívala výhod, které měla coby dcera královského rádce. Často se chovala i dost povýšeně. Král Krenus byla nejšílenější postava v celém příběhu. Občas byly na mě scény s ním příliš drsné a šílené. Autorka si prohrála s dramatickými momenty. Druhý díl si rozhodně nenechám ujít a vám doporučuji knihu vyzkoušet.

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Nedokázala jsem se odtrhnout od příběhu. Skvělé. Hned se pouštím do pokračování.

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

První kniha s touto tématikou a mohu říci, že jsem si ji velmi užila. Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity, protože nevlastní brácha a ségra jsou i tak sourozenci, ale během čtení jsem změnila názor. Knížku moc doporučuji. Určitě si přečtu něco s podobnou tématikou.

20.12.2023 4 z 5