_Katniss_ _Katniss_ komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Kniha, která bolí. Kniha, která se mi vryla pod kůži a nedá mi spát.

Bolelo to, opravdu ano, ale jsem neskutečně vděčná za tento literární skvost. Do knížky jsem šla s tím, že tak nějak tuším, co mě čeká a že to nebude lehké.. ale tohle jsem nečekala. Kniha je velmi propracovaná, surová a na nic si nehraje. Vše je zde vykresleno bez příkras. Ukazuje nám naši krvavou a hrůzostrašnou historii. Ukazuje, že i když člověk jedná s nejlepším úmyslem tak to ne vždy stačí. V knížce je spousta násilí, brutality i týrání. Není to lehké čtení, ale pro mě jedna z nejlepších knih o 2. světové válce. Je zde skvěle vykresleno i předválečné období, politická situace, antisemitismus, ideologie. Popisuje spoustu zajímavých témat. Jednoduše knížka mi nedala spát.

Děkuji pane Kariko, díky tomuto příběhu jsem si uvědomila jak moc velké mám v životě štěstí.

08.01.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Kniha, která měla slušně našlápnuto.

Začátek knížky byl povedený s hlavní hrdinkou Hailey jsem soucítila a byla mi velmi sympatická. I romantická linka byla sympatická. Hailey + Chase měli něco do sebe. Jenže s postupem času vše nějak ztrácelo kouzlo. Knížce by slušelo cca o 100 stránek méně.
Prostřední část byla spíše nudná, postavy velmi dětinské a některá jejich rozhodnutí mi přišla úplně mimo. Kniha ztratila náboj i sympatičnost.

Nemůžu říci, že by mě konec knihy překvapil. Bylo tak nějak jasné k čemu směřuje a velmi, velmi se mi to nelíbilo. A nedá mi to, abych se nevyjádřila k větě: "Slíbila jsem to Katie a já své sliby vždy dodržím" - to jako vážně? Tohle je vysvětlení, tohle je motiv? To snad ne..

Knížce jsem původně plánovala dát 3* ale nakonec je to pouze 2,5* a to především kvůli konci, kterým mě autorka velmi namíchla.

21.01.2021 2 z 5