KatkaNo1 KatkaNo1 komentáře u knih

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Nepamatuji si, kdy mne naposledy tak moc oslovila čtená kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem, s malou přestávkou abych nakrmila děti, dala spát a jinak jsem četla a četla. Já ani nevím, proč jsem se od té knihy nemohla odtrhnout. Odehrávalo se ve mne hodně pocitů. Především to byla ale láska, která mne provázela celou knihou. Tato kniha ve mne probudila něco nepopsatelného a doufám, že mi to dlouhou dobu zůstane.

28.10.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ta přemíra fantazie, kde se pohádkové vyprávění promítá v reálném ději, které Elsa postupně odhaluje v trochu nebezpečné honbě za pokladem. Moc se mi líbí, jak postupně odhaluje tajemství svých sousedů a tím se i ve svém mladém věku přesvědčuje o tom, že ne každý je takový, jak se o něm povídá. Že každý může být v jádru dobrý člověk nebo mít alespoň důvody ke svému chování. Chvilkama mi hodně vadila Elsina hubatost a na druhé staně ta nespravedlnost dětských vztahů. Celkově se mi kniha líbila.

06.09.2017 5 z 5

Zkušebna rodičů Zkušebna rodičů David Baddiel

Mohu říct, že ač jsem plánovala tuto knihu přečíst s dcerou, kterou to po pár stránkách přestalo bavit, tak jsem si ji dočetla s velikou chutí. Trochu zapeklitý děj, kde se Barrymu neustále zjevují dvě známé tváře, které nedokáže pořádně rozpoznat, ačkoliv své kamarády poznal ihned. Po pár stránkách jsem odtušila jaký bude závěr tudíž to pro mě nebylo na konci překvapením. Knihu jsem četla v angličtině (TPA - The Parent Agency) a mohu vřele doporučit.

11.07.2017 5 z 5

Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Les Martin

Knížka se velmi snadno čte. Vzala jsem si ji jako zábavu na dovolenou a s dcerou jsme ji přečetli skoro první večer. Doporučuji pro mladé čtenáře dobrodružné povahy.

25.05.2017 5 z 5