Katiko Katiko komentáře u knih

Tajemný svět strašidel Tajemný svět strašidel Neprakta (p)

Kniha mého dětství, v které jsem studovala strašidla, četla jsem ji několikrát a poté skákala do postele z dálky, protože všechna ta strašidla bydlela pod mojí postelí a chtěla mě chytit za nohu.

09.10.2014 5 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Oblíbená kniha mého dětství. Některé pasáže znám zpaměti díky deskám, které jsem jako malá často poslouchala. Fascinovaly mě také ilustrace a doteď pro mě kniha neztratila kouzlo.

08.10.2014 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Přečetla jsem jedním dechem. Moc se mi líbilo popsání několika úhlů pohledu, protože každý vidíme věci jinak na základě svých zkušeností a vrozeného temperamentu, zde pohledy několika žen na rodinu, které jsou součástí. Velmi zajímavý a obohacující výlet do Mongolska.

30.09.2014 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Kniha s překvapivým rozuzlením, které ukončí smršť nehod a událostí, a ač se to během četby nejdříve nezdá, je velmi smysluplné a stojí za zamyšlení. Styl psaní je květnatý, ale celkem příjemně, některá neotřelá spojení se mi opravdu líbila. A je to vtipné, i když specifickým způsobem, který každý asi neocení.

16.03.2016 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Úchvatná kniha! Plná naděje i uvnitř nejkrutějších bojů!

27.11.2014 5 z 5

Knížka s červeným obalem Knížka s červeným obalem Alexandra Berková

Úplně nejlepší je první povídka, to je naprostá bomba! Musela jsem si ji přečíst několikrát a úplně se to ve mně tetelilo. Knížka obsahuje i povídky, které byly tak nějak úplně mimo, kde jsem nenašla žádný styčný bod k porozumění, ale těch dobrých bylo více. Na první však žádná nemá...

02.10.2014 4 z 5

Žárlivá postel Žárlivá postel Jaroslav Holoubek

Povídky my připadaly z větší části nesmyslné, nevěděla jsem, o co v nich vlastně jde. Nesedí mi styl psaní, nevím, má-li to být automatické psaní, ale spíš mi to přišlo jako hraní si na intelektuální psaní, vyjmenovávání spousty známých umělců i neumělců, aby čtenář viděl, že je znám, pro děj a vyznění naprosto nepodstatné. Nevím , jsem z toho taková rozpačitá, Občas se vyskytne zajímavá myšlenka, ale smysl toho všeho mi nějak uniká.

19.04.2018 2 z 5

Zpověď lady Chatterleyové Zpověď lady Chatterleyové Elaine Feinstein

Nedá se číst a rozhodně to ani nedoporučuji zkoušet, už od začátku působí značně nedodělaně, samé přímé řeči, jednání postav naznačeno heslovitými větami, chvílemi se mi to zdálo úplně nesmyslné. Odložila jsem po druhé kapitole, kterou jsem dočetla jen s vypětím všech sil. Nechápu, že to někomu stálo za překlad.

01.10.2014