Kamys Kamys komentáře u knih

Za všechny prachy Za všechny prachy Janet Evanovich

Pro mě příjemná oddechovka.

29.06.2017 4 z 5

Deník čínské školačky Deník čínské školačky Pierre Haski

Četla jsem jenom kvůli splnění bodu "deník" v čtenářské výzvě. Literárně nic moc, chápu, že to psala třináctiletá školačka, ale ani ten zbytek knihy není o moc lepší, nevím, jestli je to špatným překladem, spíš se mi nezdá. Nelituju, že jsem to přečetla, sonda do života v chudých oblastech Číny byla po faktické stránce zajímavá, měli by si to přečíst moji puberťáci, aby si tolik nestěžovali, že musí do školy :-)

24.03.2017 2 z 5

Zeptej se prachu Zeptej se prachu John Fante

Vlastně pořád nevím, co si o té knížce myslím. Příběh není ničím nový. Napsaný před desítkami let, skoro před stoletím. Děj se odehrává v místě a čase, o kterých toho moc nevím, Fante je ale popisuje tak dobře, že si je dovedu představit. Hlavní hrdina Arturo bojuje o svoji lásku a spisovatelskou kariéru, dává do toho všechno, a hlavně o tom mluví úplně otevřeně. To mně nakonec dostalo - syrové, opravdové emoce a myšlenky, pocit, že před čtenářem Arthuro / Fante nic neskrývá, ať to vyzní trapně, divně, naivně, nevhodně. Asi hlavně tím umí být čtenáři blízko, vždyť jsme podobné stavy zažívali a stále zažíváme.

25.03.2018

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Odporná kniha. Pokud jsem někdy litovala, že jsem strávila čas čtením, tak tady. Připadalo mi, že autor se vyžívá ve zvrácenostech, víc smyslu tam není.

09.10.2017 odpad!

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Kdysi mi změnila život. Dneska už bych to nečetla.

29.08.2017 4 z 5