Kame22 Kame22 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Po Marťanovi som mal chuť nad všetkým, do čoho sa pustím premýšľať, organizovať, vymýšľať nové cesty.... Sakra Mark Whatney je frajer to je jasné už od jeho prvej vety. Navyše veľmi trafené vtipné vsuvky dodávajú tomuto dobrodružnému (a miestami napínavému) príbehu en správny balans. Trocha ,,americký,, záver s happy endom som čakal už na začiatku. Nič vás neprekvapí.

28.03.2018 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Fantastické! Prejav a celkovo pojatie Smrťa je chtivá linka celej knihy a tak trochu si berie hlavnú postavu na seba. Mort a spol. majú síce väčšiu časť príbehu, no práve Smrťove minipríbehy a správanie z Morta vytvárajú nepozemsko-humorný príbeh aj v takej krajine, akou je Zemeplocha.

28.03.2018 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Mne osobne sa páčila viac prvá časť - škola vrahov v Ank Morphu. Som rád keď Terry píše viac vážne a sem tam prihodí korenie humoru. V Mžilu už to je tak trochu chaotické skrz kúzelné pyramídy a preplnené vsuvkami, z ktorých nie všetky sú úsmevné. Spracovanie faraónov a pohľad z perspektívy zakopaných v hrobke je však veľmi dobré. Celkovo, poňatie Egypta z vtipnej stránky sa podarilo. Na predstavu o ťavách budete myslieť dlho po prečítaní :D

28.03.2018 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Neviem. Stále som mal pocit, že nečítam knihu ale len snahu autora predbiehať sa v drsnejšie pôsobiacich vetách. Všetko to chcelo byť veľkolepé, Rogan s Vladom mali byť ostrý až až... Trochu som cítil Szapkowskeho (trochu dosť)... 2*

28.03.2018 2 z 5