Kalip Kalip komentáře u knih

Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Naděžda Tolokonnikova

to Ineste.giovans:

- mně zrovna ty anglické vsuvky přišly dost dobré a myslím, že velice vhodně doplnily knihu, která je zajímavá (a důležitá) nejen obsahově, ale i literárně a vizuálně (graficky, vazbou, zpracováním...). A že jsou i čtenáři, kteří anglicky neumí? Sama v ní trochu tápu, ale takovéhle záležitosti beru pro sebe jako výzvu a fajn možnost, jak v tomto jazyce postoupit o kus dál. I Naďa se nějak anglicky musela naučit. :-) Navíc kniha dává smysl, i když se anglické části přeskočí.

09.12.2016 5 z 5

Jak se stát skutečným lídrem Jak se stát skutečným lídrem Daniel Goleman

Čekala jsem více praktických návodů. Jak je uvedeno níže, jedná se o tématickou všehochuť - něco mě zaujalo, něco méně.

19.07.2016 3 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Knihu bych zařadila do kategorie "čtení na prázdniny": humorná, čte se lehce, není třeba přílišného soustředění. To ale neznamená, že je text slaboduchý. Jen je třeba po myšlence více pátrat, abychom ji ve směsi vtipu a fantazií nepřehlédli. Pokud hledáte knihu, u které si odpočinete od shonu všedních dnů, je to ta pravá.

16.05.2016 5 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Zaujala mě obálka, jinak souhlasím s Anya636. Na starší ročníky se tu moc nemyslí. :-) Určitě ale i tak pár tipů využiju.

19.04.2016 4 z 5

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Také na tuhle knihu z dětství ráda vzpomínám, a pokud ji seženu, bude to moje volba do čtenářské výzvy.

05.03.2016 5 z 5

Přes moře Přes moře Wolfgang Bauer

Škoda, že fotografie, které tvoří podstatnou část knihy, jsou otištěné přes dvě stránky, takže část ve vlepeném hřbetu se nedá pořádně prohlédnout.
Po přečtení zůstává mnoho otázek či témat k přemýšlení. Doporučuji.

20.02.2016 4 z 5