kajka.w kajka.w komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Ač nemusím knihy s tématikou 2.světové války, tato mě naprosto dostala. Jak se může někdo tak bezcitně chovat, jen aby splnil rozkazy? Je vůbec možné, aby se díky přísné výchově a slepé poslušnosti stalo z člověka něco takového? Hlavou mi dokola běží otázka, jestli má v sobě každý z nás kousek Langa, který by se při těchto okolostech projevil....

26.05.2017 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Filmové zpracování jsem viděla několikrát a když se mi dostala do rukou kniha byla jsem nadšená. Kniha je napsaná velmi čtivě ale zklamal mě obsah. Místy jsem se ztrácela v osobách i v místě. Čekala jsem že autorka popíše více život masajů, jejich zvyky atd.. Kniha byla psána se záměrem vylíčit vzplanutí a následné vystřízlivění z velké lásky a svůj účel splnila. Pouštím se do druhého dílu a jsem zvědavá jak bude osud této odvážné ženy pokračovat.

08.05.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Námět dobrý ale čekala jsem něco víc. Né že by byla kniha vyloženě špatná, ale občas jsem se do ní musela nutit a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem ji přelouskala. Vadilo mi zbytečné upozorňování na původ a sexuální orientaci postav. Díky sympatické hlavní postavě a napívaném příběhu, kdy jsem většinu knihy opravdu netušila kdo je vrah, jsem ji dočetla, ale do pokračování se pouštět nebudu.

08.05.2017 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelně nadčasová kniha. Zahlídla jsem ji v levných knihách a vzpomněla si, že jsme se kdysi o ní něco učili. Po prvních pár stránkách jsem se nedokázala odtrhnout. Mám ji již několikrát přečtenou a nikdy mě nepřestane udivovat, jak to autor už tenkrát dokázal tak geniálně napsat. Konec je šíleně depresivní a vzpamtování se z něj mi trvalo několik dní. Nicméně doporučuju jako jednu z nejlepších knih, které kdy spatřily světlo světa a rozhodně by si ji neměl nechat ujít žádný knihomol.

08.05.2017 5 z 5