kaffa kaffa komentáře u knih

Těšíme se na vás! Těšíme se na vás! Petr Heteša

4,5 * - nejsem z toho odvařená, ale ty dvě scifárničky sou dobře napsané, čtivě, překvapivě samotný veverka mi sedl/zaujal více.... ale aspoň tady musím hetešu pochválit za pěkný konec (v některých knížkách se mi zakončení knih jeví u něj jako to nejslabší místo, nikdy nevíte, co přijde a co čekat) :-)

stejně jako Hellrampage mi nepřišlo, že čtu něco za zenitem, kluci mají ten vývoj v merku a působí to pořád aktuálně, to se mi na scifíčkách líbí nejvíc, když v sobě mají kus té správné vize a šlape to bez ohledu na století ;-)

04.01.2022 4 z 5

Paměti poslance parlamentu - Sexyromán Paměti poslance parlamentu - Sexyromán Miloš Urban

hm, nechápu tak nízké hodnocení, to byla poctivá milostná urbanovka, taková krásná jednohubka a ta červená šňůra ohně byla v tom příběhu prostě - no prostě urban :-)

03.12.2021 5 z 5

Nádherná kacířství Nádherná kacířství Lisa McInerney

tak tohle si mě nedokázalo získat....

14.10.2021

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

vaše pravidelná dávka laurell :D pro mě zatím spokojenost, popisky oblečení byly celkem krátké :D

29.07.2021 5 z 5

Julie R. aneb Dvacet let ze života jedné krasavice Julie R. aneb Dvacet let ze života jedné krasavice André - Robert Andréa De Nerciat

rozverná jednohubka na jedno lenivé odpoledne v práci :-)

18.05.2021 5 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

tak to mě nezaujalo....

17.05.2021

Epitafy - nekončící leporelo života Epitafy - nekončící leporelo života Richard Ulman

krásné memento mori.... představa epitafu šitého na míru je dokonalá, dokáže vyjádřit mnoho, hlavně pro ty, kteří zesnulého znali.... a co na tom, že to někomu připadá humorné? :-)

kniha nutící k zamyšlení stejně jako procházka po hřbitově

30.03.2021 5 z 5

B jako Brno B jako Brno Timo

OSTRAHA!!!

bezpochyby oslovující dílo, a nejen tím, že na nás mluví písmena.... pouliční umění je stále velmi diskutabilní, hlavně z pohledu zákona, ale nejen to.... nikdo přeci nemá rád čmáraly.... nikdo nemá rád, když se ničí majetek.... a ona hranice mezi uměním a obyčejným vandalismem je kolikrát tak tenká, že stačí lehký přešlap a je to tam.... ale u tima se tohle nestane.... asi je to hlavně tím, že většina jeho ploch je čistých, připravených pouze a jen na ta slova, která provokují hlavně ty, proti kterým sou mířena....

14.01.2021 5 z 5

Vševidoucí oko Vševidoucí oko Fredrik T. Olsson

na začátku sem se nemohla začíst, na rozdíl od prvního dílu.... ale nevzdala sem to a dočetla, ačkoli se mi kniha zdála dost rozvleklá, klidně mohla být o 200 stran kratší a tím i lehčí.... a stejně jako řetězec mě to bavilo, vlastně celá myšlenka toho malého života je velmi zajímavá.... užívala sem si, jak to má autor do důsledku promyšlené a propojené, užívala sem si zamyslet se nad tím vším, jaké by to mohlo mít důsledky, kdyby se cokoli z toho stalo, tohle mě prostě baví :-)

jedna hvězda navíc za sexy přebal, krásná hra světla :-))

19.11.2020 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

(SPOILER) moc mě to nepřesvědčilo.... nejvíce mě štvaly tří stránkové pasáže o minulosti postavy, o které ste předem věděli, že ji stejně killnou.... to už sem pak přeskakovala automaticky.... stejně jako nějaké další hutné mega odstavce vnitřních monologů a podobně.... příběh nebyl sám o sobě zlý nebo nezajímavý, ale závěr zůstal v podstatě neodhalen, můžeme se jen domnívat, že padouchem byl skutečně ten, co byl odstraněn, a nebo jestli jím byl někdo jiný.... stejně tak mi nepřišla přesvědčivá záminka v úplném závěru knihy pro to, aby se poručík vracel.... jeho příklon k "nelegálnosti" mně též nepřesvědčil.... škoda nevyužitého potenciálu

22.10.2020 2 z 5

Kapry bijem Kapry bijem Andrzej Pilipiuk

vandrovec a semen mě pořád baví.... člověk může aspoň na chvíli uniknout z městského ruchu, dát si panáka něčeho ostřejšího, vyvalit se pod hrušeň a sledovat, jak zraje ovoce :-))) v povídkách nechybí humor, retrospektiva a zamyšlení se nad dnešním světem, možná i trochu vizionářství, historie našich předků a ani překvapivé pointy.... asi nejvíce se mi tentokrát líbila povídka polák umí ;-) neodpustím si jeden citát, který je jako šitý na míru letošnímu roku:
"Miluju ten náš prostej, pracovitej, užitečnej vesnickej život, liboval si často Vandrovec, když se pohodlně opíral o plot a bloudil zrakem po okolí. Člověku je na pendrek všechna ta elektronika, počítače, telefony. Proč si kazit oči civěním na televizi a dovídat se z ní různý špatný zprávy? Ať se ten velkej zlej svět žene k sebezničení beze mě."

26.09.2020 5 z 5

WC kniha hostů WC kniha hostů kolektiv autorů

kniha o .... :-) nějaká zajímavá data z historie toalet a zbytek si musíte dopsat vy sami a nebo vaši hosté.... takže exemplář z knihovny celkem o ničem :-D

25.09.2020

Hry špionů Hry špionů Adam Brookes

bravo! opět pozvolné dávkování napětí stupňující se stránku od stránky.... temný a brilantní špionský román, který vás vtáhne a nepustí.... vítejte ve světě, kde je každý sám a každý se musí spolehnout jen na sebe....
těším se na závěr trilogie :-)

09.07.2020 5 z 5

Industria Industria Petr Nedoma

některé fotky zajímavé, ale přišlo mi to jako celek ploché, jen pouhé velkoformátové fotky bez popisu, vysvětlivek nebo jakéhokoliv jiného textu, celkem monotematické....

24.06.2020 2 z 5

Darwinovy ceny 2 Darwinovy ceny 2 Wendy Northcutt

opět snůška lidské hlouposti.... ale příběhy se mi zdály už poněkud slabší na rozdíl od prvního dílu....

19.06.2020

Druhá Kytice národních prasáren - Kryptadia Druhá Kytice národních prasáren - Kryptadia Karel Jaroslav Obrátil

to byla ale hutná četba :-)) ať žije dědictví našich předků! kdo myslel, že u nás lid prostý nebyl sprostý, ať tam běží a sám se přesvědčí, jak se věci mají :-)))

17.06.2020 5 z 5

Po práci legraci II. Po práci legraci II. Jakub Šofar

nemělo by se zapomínat.... kniha budiž mementem pro nové generace.... memento humorné, však velmi hořké....

těším se na další díly

28.05.2020 5 z 5

Největší železniční neštěstí v ČR Stéblová 1960 Největší železniční neštěstí v ČR Stéblová 1960 Milan Jelínek

kniha plná detailních informací, je jasné, že se tohle tehdy snažil režim ututlat, jako by se nic nestalo, absolutně mě překvapila rychlost, s jakou byla nehoda spacifikována, že na druhý den v poledne se už jezdilo :-O další nepochopitelná věc je pro mě to, že všechen personál osudného vlaku 608 tak krutě pochybil, všichni selhali, a že jich tam na tom vlaku bylo.... ne jak dnes, jen fíra a cvaklístek.... velmi smutné :-(

avšak - místy jazyk těžko čitelný, kostrbatý, nejasný, nějaké překlepy, zřejmé chyby atp.... asi mi prostě nesedl autorův styl....

14.05.2020 4 z 5

Ježkovy voči! Ježkovy voči! Adam Lešikar

hahaha, miluju tenhle humor :-))) tak jednoduše a přitom krásně ;-)

13.03.2020 5 z 5

Poutavý svět kolejí Poutavý svět kolejí Pavel Schreier

velmi příjemná a svěží knížka pro ty, co jim železnice není moc cizí.... ;-) škoda, že ilustrace nebyly v některých případech detailnější, historické snímky za větší formát rozhodně stály :-)

19.12.2019 4 z 5