Paměti poslance parlamentu - Sexyromán

Paměti poslance parlamentu - Sexyromán https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6120/pameti-poslance-parlamentu-sexyroman-6120.jpg 3 83 8

Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán jsou podivným politickým spiskem a zároveň čtvrtým románem autora Hastrmana, Sedmikostelí a Poslední tečky za Rukopisy, příběhem napsaným v rytmu sexuálního aktu jako nejsžíravější, nejbizarnější a nejanarchističtější odsudek demokratické totality, jak ji známe z posledních let.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Argo

kaffa
03.12.2021 5 z 5

hm, nechápu tak nízké hodnocení, to byla poctivá milostná urbanovka, taková krásná jednohubka a ta červená šňůra ohně byla v tom příběhu prostě - no prostě urban :-)

amaenium
17.10.2021 3 z 5

Zvláštní kniha. Začala jsem ji snad číst kvůli volbám, které se nedávno odehrály, přesto mi parlamentní prostředí příliš nesedlo.
Knihou se neslo téma ohně, které se skrývalo nejen v řádcích příběhu a různých básničkách, ale vybafne na čtenáře již z obálky a krásně se spolu toto téma na konci spojí.
Souhlasím jinak s komentářem jethro.tull - závěr knihy byl slabší a čekala také jsem důkladnější rozuzlení.
Nad postavou hlavní hrdinky tak nějak pořád přemýšlím, úplně si nejsem jistá, jestli jsem ji pochopila.
A ještě co se podtitulu “sexyromán” týče, úplně ho to v textu nevystihuje.

mol378
29.03.2021 1 z 5

Velmi výstižný komentář od jprst níže, nemám co dodat. Snad jen - děsná blbost, která jakýmsi zvráceným způsobem donutí člověka to dočíst - to Miloš Urban umí.

Afilada
02.10.2020 4 z 5

Můj první Urban. Vůbec nesouhlasím s popiskem románu viz výše. Urban dokázal sesadit Sněmovnu ze zlatého/svatého nedotknutelného podstavce, ukázal, že i ve Sněmovně pracují nedokonalí a chybující lidé. A dokázal to s grácií, rozhodně nejde o odsudek demokracie. Kniha má podobu krabičky zápalek, jedna skutečná zápalka je dokonce součástí vazby. Knihu považuji za kvalitní.

jprst
21.09.2020 1 z 5

Tak tohle jsem si mohl odpustit, pokud bych hledal cestu k autorovým knihám přes tuto, tak bych se s ním už nepotkal.

jarmik
27.09.2013 3 z 5

Parlamentní prostředí knihy mi připadalo zpočátku strašně únavné, protože jsou tam pod přezdívkami skuteční politici. A mě to nebavilo hádat, kdo je kdo, ale současně se mi nedařilo na to zapomenout a přestat to luštit. Naštěstí už práce p. Urbana znám dostatečně, abych ty řeči o politice nebral moc vážně. Protože opravdu nejde o literární publicistiku o zkaženosti politiky.

Zkušenému čtenáři to rychle dojde, že hlavní je erotika a oheň.

LG73
07.06.2013 3 z 5

Útlá knížka, která humorní a snad až bizardním způsobem odsuzuje morálku a činy politiků v naší zemi. Hlavní hrdina sám nováčkem v poslanecké sněmovně vypráví příběh plný sexuálního podtextu a celkovou atmosféru dokresluje žena, do níž se zamiloval a jejíž osobnost halí velké tajemství.

jethro.tull
02.07.2011 3 z 5

Kniha se i přes to, že po letech ztratila něco ze své aktuálnosti, velice dobře čte. Jen mě zklamal závěr knihy, čekal jsem nějaké důkladnější rozzuzlení a výraznější pointu.

Miloš Urban
česká, 1967