kačka62 kačka62 komentáře u knih

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Knížky od Flanagana jsou super, doporučovala bych je spíše těm starším, protože nevím jestli by i malý čtenáři pochopili oč jde. Děj této knihy se odehrává v Mecindawu (tento díl má i pokračování knížkou obléhaní Mecindawu). Na téhle knize se mi líbilo to, že se ukázala odvážnost hlavního hrdiny Hraničáře Willa Dohody a jeho nejlepší kamarádky Alyss. Když jsem knihu četla, připadala mi ze začátku velmi smutná, protože Will opouštěl svého učitele Halta,který se zatím objevoval ve všech knihách.Ale v průběhu jsem zjišťovala, že mi tam Halt vlastně vůbec nechybí, protože Will zvládnul všechno to co Halt, ba i třeba líp. Je pravda, že málo který díl se mi zdál strašidelný, ale v tomhle díle mi přišlo, že i Will se trochu bál, což se u něj stává málokdy. Mně osobně se asi tahle knížka od Flanagana zatím líbila nejvíc.

13.09.2013

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Knihu Indiáni z Větrova mám moc ráda. Kniha vypráví o osudech dětí z dětského domova. Děj se odehrává v moravské vesnici Hroznov a dětském domově. Hlavními postavami příběhu jsou dva kluci, Přemek Hrůza a Fanda Blesík. Přemek, přezdívaný jako Kančí zub je náčelníkem indiánského kmene a Fanda, přezdívaný jako Bystrá liška je společně s kluky z domova jeho členem. Společně prožívají mnohá dobrodružství, např. boje proti „Šímákům“, což jsou jejich nepřátelé. Kniha je napsána podle posloupnosti tedy chronologicky. Objevuje se zde často přímá řeč a slova stylově zabarvená i nezabarvená. Na knize se mi líbí její šťastný konec, který ale neprozradím.

30.12.2013