kačka62 kačka62 komentáře u knih

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Knihu Indiáni z Větrova mám moc ráda. Kniha vypráví o osudech dětí z dětského domova. Děj se odehrává v moravské vesnici Hroznov a dětském domově. Hlavními postavami příběhu jsou dva kluci, Přemek Hrůza a Fanda Blesík. Přemek, přezdívaný jako Kančí zub je náčelníkem indiánského kmene a Fanda, přezdívaný jako Bystrá liška je společně s kluky z domova jeho členem. Společně prožívají mnohá dobrodružství, např. boje proti „Šímákům“, což jsou jejich nepřátelé. Kniha je napsána podle posloupnosti tedy chronologicky. Objevuje se zde často přímá řeč a slova stylově zabarvená i nezabarvená. Na knize se mi líbí její šťastný konec, který ale neprozradím.

30.12.2013

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Knížky od Flanagana jsou super, doporučovala bych je spíše těm starším, protože nevím jestli by i malý čtenáři pochopili oč jde. Děj této knihy se odehrává v Mecindawu (tento díl má i pokračování knížkou obléhaní Mecindawu). Na téhle knize se mi líbilo to, že se ukázala odvážnost hlavního hrdiny Hraničáře Willa Dohody a jeho nejlepší kamarádky Alyss. Když jsem knihu četla, připadala mi ze začátku velmi smutná, protože Will opouštěl svého učitele Halta,který se zatím objevoval ve všech knihách.Ale v průběhu jsem zjišťovala, že mi tam Halt vlastně vůbec nechybí, protože Will zvládnul všechno to co Halt, ba i třeba líp. Je pravda, že málo který díl se mi zdál strašidelný, ale v tomhle díle mi přišlo, že i Will se trochu bál, což se u něj stává málokdy. Mně osobně se asi tahle knížka od Flanagana zatím líbila nejvíc.

13.09.2013