Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Cudzinca nemiluj Cudzinca nemiluj Ivana Ondriová

Naozaj skvelý príbeh sestier a muža, ktorý im skomplikoval život. Čitateľ sa pri tejto knihe vôbec nenudí a ja osobne som knihu nemohla pustiť z ruky a dočítala som ju až neskoro v noci.
Bola to prvá kniha od tejto autorky a som si istá, že nie posledná.
Ďakujem autorke za super zážitok.
O D P O R Ú Č A M ;-)

Mladý, sexi a iba môj Mladý, sexi a iba môj Ivana Ondriová

Už samotný názov Mladý, sexi a iba môj, dosť prezrádza dej knihy. Mladý, sexi bývalý futbalista a 37 ročná matka dvoch detí.. Pre mňa to bolo skôr také oddychové čítanie.

Nebezpečne očarená Nebezpečne očarená Ivana Ondriová

Najslabšia kniha od Ivanky, ktorá je inak skvelá autorka... Nereálny dej, ani sa mi nechcelo veriť, že je to jej tvorba. Stále sa opakujúce slovné spojenia, stale dokola to isté, kto čítal tak určite pochopi.
Proste sklamanie, ale nie každý deň sú Vianoce ;-D

05.02.2021 2 z 5

Nezvestný Nezvestný Ivana Ondriová

Spočiatku ma kniha nezaujala,ale ako som pokračovala ďalej,tak sa mi dostávala pod kožu.
Nevedela som ju odložiť,kým som nedočítala psolednú stranu.
Napínavá kniha.Už dávno sa mi nejaká hrdinka románu nedostala tak hlboko pod kožu ako táto.
Normálne som s ňou tŕpla,kedy ju manžel nájde. O manželovi sme od začiatku vedeli,že to nie je anjel,ale ako dej pokračoval,vždy ma vedel prekvapiť,že vie byť ešte aj horší,ako som si dovtedy myslela.
Určite túto knihu nevynechajte,ak máte radi napätie a slovenské autorky. ;-)

Značka: Neľúbená Značka: Neľúbená Ivana Ondriová

Od autorky mám niekoľko kníh a vždy ma vtiahla do deja tak, že som knihu chcela čím skôr dočítať a stalo sa to aj teraz.
Niektoré konania hlavnej hrdinky som nechápala,ale okolie často nechápe naše myšlienkové pochody...takže v pohode čítanie.

Grófov syn Grófov syn Kristína Brestenská

Po prečitaní knihy Grófov syn som ostala v nemom úžase. Veľmi kvalitná historická romanca so všetkým, čo k tomu patrí. Knižka má v sebe romantiku, erotiku, napätie, nečakané zvraty, pútavý dej, krásne vykreslenie charakterov, verné opisy... Som tak pyšná na naše šikovné slovenské autorky, vrátane Kristínky Brestenskej. Ked si pomyslím, že toto je jej debut, mám zimomriavky a hneď sa púšťam do čítania druhej časti. Odporúčam všetkými desiatimi, toto nebudete ľutovať! :)

Ochranca Ochranca Kristína Brestenská

Keď som prečítala jej prvú knihu,vedela som,že túto spisovateľku budem vyhľadávať do konca života. Všetky knihy, čo som od autorky diteraz čítala sú výborné.
Milujum stredovek a preto je užasné,že máme aj slovenskú spisovateľku,ktorá o ňom píše.Lepšie ako zahraniční spisovatelia.
Určite NEOĽUTUJETE ;-)

Zmija Zmija Angie Oravcová

Výborná kniha! Stále mám zimomriavky! No najviac ma teší fakt, že je od slovenskej autorky. Je dynamická, reálna, napísaná úžasným štýlom, ktorý vás drží v napätí od samého začiatku.
Za mňa ÁNO ;-)

Tanec pre zmiju Tanec pre zmiju Angie Oravcová

Prvy diel bol dobry, avsak tento druhy bol zbytocny. Autorka mohla predlzit prvy diel. Tento roman je uz zbytocne natiahnuty a skoro polovica knihy su zbytocne roztiahnute opisy. Takze druhy diel je za mna uz o nicom. :-(

Čo má ona a ja nie? Čo má ona a ja nie? Adriana Macháčová

Toto sa fantasticky dobre čítalo! Karin som si hneď obľúbila, možno aj preto, že mnohé jej pocity sú veľmi identické s mojimi a predpokladám, že sa v nej nájdeme viaceré. Myslím si, že autorka ju veľmi dobre vystihla. Tiež sa mi však páči, že okrem môjho obľúbeného písania v prvej osobe, máme tu aj pohľady a prežívanie jednotlivých situácií z iných ľudských strán. Priznávam, že zápletku som si domyslela, aj keď to vyzeralo tak zaobalene, ale o to viac som bola zvedavá čo bude ďalej. A no teda.... Svojím spôsobom je to jednoduchá, oddychová kniha pre ženy a na druhej strane dokáže dať aj veľa zamyslenia nad naším bežným každodenným prežívaním a hodnotami. Úplný záver ma tak akosi zamrzel, no ale nevadí, prečo by nie. :-) Ďakujem tejto milej spisovateľke za príjemne strávené večery pri jej knižke.

Stromy rastú do neba Stromy rastú do neba Ivona Gallová

Príbeh je skvelý, postavy, zvraty, nápad. Všetko je naozaj výborne vymyslené, ale spracovanie veľmi zaostáva. Bohužiaľ, v tomto prípade je to skôr ako prerozprávanie prečítaného románu. Stručné, absentujú dialógy, vnútorné dialógy, napätie, prenos emócii na čitateľa. Škoda.

Srdcu nerozkážeš Srdcu nerozkážeš Jill Mansell

Príjemná oddychovka. Páčilo sa mi, že autorka rozvíjala charaktery vedľajších postáv. Venovala im niekoľko strán a tak nebol román nudný, zameraný len na dvoch ľudí. A ako bonus, nádherné prostredie - pláž, piesok, more,... :)

Poláskanie Poláskanie Lenka Gahérová

Mam dojem ze je to kniha pre zakladnu skolu.Z kazdej poviedky sa autorka snazi aby bola poucenim.
Je to vystizne vytycenie ludskych hodnot no ako by mi to rozpravala moja stara mama ked som bola mala.
Je to jednoznacne pre zaciatocnikov v citani.

05.02.2021 3 z 5

Dievča, ktoré prežilo Dievča, ktoré prežilo Jessica Knoll

Kniha podľa môjho gusta! Veľmi sa mi páčila originalita a to, že príbeh nie je vôbec americko-sladký. Hlavnú hrdinku budete dosť pravdepodobne zo začiatku nenávidieť. Povýšenecká a namyslená mrcha! Lenže...čítajte ďalej. Postupne sa začnete pýtať prečo, neskor spochybníte celú jej osobnosť. Neprezradím viac, musíte zistiť sami.
Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je časove prelínanie, ktoré ma nútilo stále čítať. Začiatok sa rozbieha trošku pomalšie lebo vykresľuje postavy a potom naberie grády. Zrazu dynamické čítanie a veci, ktoré by som vôbec nepredvídala.
Kto má rád knihy ako je Dievča vo vlaku, toho by táto kniha mohla zaujať. Ja môžem iba odporúčať. Super!

City bokom! City bokom! Mária Ďuranová

Táto knižka ma zaujala od samého začiatku. Pútavo je napísaná a núti Vás pokračovať v čítaní až do samého konca . Veľa žien by sa v osobe hlavnej hrdinky určite našlo . Ďakujem pani spisovateľke , že používa city aj v knižke aj pri písaní

Kým uschnú tvoje slzy Kým uschnú tvoje slzy Marta Fartelová

Milujem knihy od tejto autorky. Každá jedna vie zaujímavým a pútavým príbehom chytiť dokonale za ❤

Červená veža smrti Červená veža smrti Marta Fartelová

Črepiny spomienok Črepiny spomienok Marta Fartelová