juraj0612 juraj0612 komentáře u knih

Po generácie neopakovateľná kniha. Nedávno som ju prečítal našim deckám boli z toho unesené.

13.10.2020 5 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Podla mňa top najlepšia kniha o muminovcoch. Prečítal som ju ako malý niekoľko krát a teraz aj môjmu 10 ročnému synovi ktorý bol z knihy úplne nadšený.

13.10.2020

Majster detektív Kalle Blomkvist Majster detektív Kalle Blomkvist Astrid Lindgren

Knihu som čítal v detstve, veľmi si nepamätám celú zápletku ale rozhodne sa kniha dobre čítala, dej odsýpal, radosť čítať. Plánujem si ju prečítať znova.

Kometa Kometa Tove Jansson

TOP2 u mna čo sa kníh o muminovcoch týka. Tu sa vlastne dáva dokopy partia ktorá vystupuje ďalej v knihe Čarodejníkov klobúk. Skvele a vtipne napísané, toto je pre môjho 10 roč. syna top kniha vôbec.

Tatínek a moře Tatínek a moře Tove Jansson

Kedysi v 70 rokoch vyšli 3 knihy: Povodeň u muminovcov, Blíží sa kométa a Čarodejníkov klobúk. To boli top 3 knihy čo sa týka príbehov o muminovskej rodine. Tieto som prečítal ako malý a teraz aj môjmu 10 ročnému synovi a ten ich hltal s nadšením. Pri Oteckovi a more sme sa zastavili a knihu nedočítali - pre detského diváka je to príliš roztahané bez nejakého silnejšieho deja so spústou úvah ktorým deti nemôžu úplne rozumieť. Ako dielo je to určite vydarený kus len nie pre deti. Knihu som dočítal sám.

13.10.2020 2 z 5

Pozdě v listopadu Pozdě v listopadu Tove Jansson

Kedysi v 70 rokoch vyšli 3 knihy: Povodeň u muminovcov, Blíží sa kométa a Čarodejníkov klobúk. To boli top 3 knihy pre deti čo sa týka príbehov o muminovskej rodine. Tu nevystupuje nik z pôvodnej muminovskej rodiny, okrem Snusmumrika (Šňupálek). Dej je viac menej vlažný, opisný zameraný najmä na vnútorné úvahy hlavných postáv. Sviežosť spomínaných 3 kníh sa akosi vytratila, ťažko povedať či táto kniha vôbec osloví detského diváka.