Joshuatree Joshuatree komentáře u knih

Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Agatha Christie

17 príjemných a kvalitatívne vyrovnaných jednohubiek. Zároveň som sa tu po prvý raz stretol s Poirotom a viem, že nie naposledy, je to príjemný spoločník pre dlhé večery :) Až na Dobrodružstvo s vianočným pudingom ktorá u mňa dostala maximum som ostatné ohodnotil na 8/10, nejak s nich nedokážem vybrať slabší kus.:o)

31.12.2011 4 z 5

Síce som od toho veľa nečakal, na to je okolo priveľa hype, ale aj tak to sklamalo, nie je tam prakticky nič čo by som nečítal už inde, je to prekombinované, nie moc vtipné a aj tých pár vtipov sa opakuje, väčšina udalosti mi prišla pospájaná dosť krkolomne. Asi sa to ku mne malo dostať keď som mal tak o 10 rokov menej a oveľa menej načítané:) Čistý priemer 5/10

21.02.2013 3 z 5

Podivuhodná cesta Pomponia Flata Podivuhodná cesta Pomponia Flata Eduardo Mendoza

Vtipná a myslím, že aj neurážajúca kniha(teda až na fanatikov) ktorá mi sadla do nálady. Premelie sa tu slušná časť ľudí z nového zákona, slová ktoré sa v ňom spomínajú tu prenesú vcelku prekvapujúci ľudia a Ježiš tu nie je ako božský syn, ale sympatický šarvanec, čo oceňujem. Inšpiráciu Monty Pythonov tu cítiť. Pre takéto knihy mám slabosť, spokojnosť, kúpu neľutujem.

27.01.2013 4 z 5