JonasII JonasII komentáře u knih

Tahle knížka je jednou z prvních, které jsem "přečetl" jako audio knihu. I při práci na počítači jsem zvyklý poslouchat rádio nebo četbu - a právě tahle knížka mi zpestřila čas strávený na home office. Knížka pojednává o holčičce, která se ztratila v lesích v Apalačském pohoří. Chápu, že děj je jistou fikcí, ale velice mě překvapilo, co všechno devítiletá hrdinka knížky zvládla. Velký podíl na kvalitě audio knížky má přednes paní Renáty Honzovičové - Volfové.

03.07.2021

Hodinky pana Balabána Hodinky pana Balabána Jaroslav Havlíček

Povídka připomíná dílo F. S. Fitzgeralda Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Důsledky snahy omládnout jsou dotažené ad absurdum.

13.10.2022

Past v čase Past v čase Henry Kuttner

Kniha obsahuje kratší i delší povídky, přiznám se, že zrovna tu první jsem začínal číst na několikrát, než se mi podařilo se pořádně začíst. Všechny povídky mají ale zajímavou myšlenku.

26.04.2019 5 z 5

Hlad Hlad John Creasey

Kniha mě zaujala už po prvních několika stránkách. Závěr knihy nastoluje dilema - jak vybrat jednotlivce, které je možné zachránit. Obsahuje místy až mrazivé popisy, úvahy a morální dilemata.

23.06.2018 5 z 5

Vesmír jako na dlani Vesmír jako na dlani Christophe Galfard

Zajímavá a čtivě napsaná knížka.

24.02.2018 5 z 5

Války Anunnaků Války Anunnaků Chris Hardy

Autorka rozebírá babylonské a sumerské texty a doplňuje je rozborem textů bilbických. Z údajů uvedených v těchto textech vyvozuje, že v dávné lidské historii byla Země navštívena (navštěvována) mimozemskými entitami, které si "vyšlechtily" lidstvo k obrazu svému. Vytvořili náboženské a morální systémy, které jim umožnily lidstvo ovládat. Autorka vychází z existence hypotetické planety Nibiru, kterou lokalizuje mezi Zemi a Mars. Návštěvníci Země byli na vysoké technologické úrovni (vlastnili jaderné zbraně, vybudovali kosmodromy a využívali další technologické vymoženosti). O svém systému hovoří jako o teorii, ale vzhledem k definici teorie jako ověřené hypotézy není její přístup příliš věrohodný. Podle mého názoru působí jako umělá až vyumělkovaná konstrukce.

21.01.2018