Hlad

Další příběh ze série o oddělení Z5 a dr. Palfreym je stejně jako předchozí knihy kombinací dobré sci-fi a čtivého thrilleru, okořeněného tentokrát i prvky hororu. Tématem je problém celosvětového hladu, který zachvátí Zemi poté, co se rozmnoží podivné trpasličí bytosti podobné králíkům. Jejich neuvěřitelná žravost a rozmnožovací schopnost z nich záhy učiní hrozbu pro lidstvo. Oddělení Z5 musí odpovědět na otázky, co je to za tvory, odkud přišli, a jak se jim lidstvo může bránit, když jsou odolní vůči jedovatým plynům i atomovému záření a přitom styk s jejich krví je pro člověka smrtelný. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98485/hlad-98485.jpg 3.427

Dr. Palfrey 26.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Sci-fi

Vydáno: , Svoboda-Libertas

The Famine, 1967

Kniha Hlad

Meda77
26. listopadu

No tohle nic moc, není to úplně brakovité, ale do konkurence to má daleko. Příběh, styl vyprávění i obsah tak nějak jednoduchý bez elánu, bez šťávy, takže asi i bez hvězd. Obyč. 2starsy.

Stanas513

Nějak tak psal můj brácha jako teenager. Očekávání nějaké super akce a nakonec vlažný konec. I když něco takového bych také zažít nechtěla.

gabriela-r
08.01.2019

Tak to byla drsná slátanina :-) Měla jsem ještě z knihovny půjčené Sucho a Potopu, ale nesebrala jsem sílu si to číst. Jediné pozitivum téhle knížky je to, že je krátká, takže se s ní člověk netrápí moc dlouho :-)

JonasII
23.06.2018

Kniha mě zaujala už po prvních několika stránkách. Závěr knihy nastoluje dilema - jak vybrat jednotlivce, které je možné zachránit. Obsahuje místy až mrazivé popisy, úvahy a morální dilemata.