Jodgo Jodgo komentáře u knih

Dieťa 44 Dieťa 44 Tom Rob Smith

Pozitivom tejto knihy je, ze aj po tom co si asi v prvej stvrtine uvedomite stupidnost pribehu a asi v 3/4 uz presne viete ako ten nezmysel skonci, stale sa to dobre cita az do konca. Faktom vsak ostava, ze asi kazda trochu dolezita postava sa sprava nelogicky az idiotsky a ma nejake svoje "velke tajomstvo". Dalsia vec co mi (hlavne)vadila bol opis sovietskych realii, zivot vo velkom sajuze nebol jednoduchy, obzvlast nie v obdobi v ktorom sa odohrava dej, avsak kniha v tomto smere prehana az tak, ze je to skor komicke. Nejde samozrejme o literaturu faktu, romanu by sa pre ucel deja dala takato vec odpustit, ale to by autor nesmel nazvat tie myty, bludy a vymysly ako "odchylky od pravdy a historicke nepresnosti". Tazko povedat, ci slo o umysel, alebo je to len dosledok toho, ze autor bol od povojnoveho sovietskeho ruska vzdialeny 3000km a 60rokov, kazdopadne sa vsak vzdialil od reality natolko, ze v tom prekonal aj (mojho doterajsieho favoriata) T.Clancyho v knihe Hon na ponorku a ten veru zdvihol latku poriadne vysoko. Keby boli v MGB skutocne taky idioti, neudrzali by ten komunizmus ani tyzden.

22.05.2016 2 z 5

Setkání s Kubou Setkání s Kubou Marian S. Sucha

Nie prilis zaujimave skutocnosti Kubanskej reality pisane nie prilis zaujimavou formou.

01.03.2016 2 z 5

Uvolněte se, prosím... Uvolněte se, prosím... Jan Kraus

"Doporucujem" pokial si chcete pokazit zazitok z talkshow.

08.01.2016 odpad!

Raúl Castro: Blecha, která si osedlala tygra Raúl Castro: Blecha, která si osedlala tygra Vicente Botín

Strasny brak, mam pocit, ze pan Botín bude asi redaktorom neakej spanielskej verzie noveho casu.

08.01.2016 odpad!

Fidel Fidel Gianni Minà

Vraj ide o iterview, v podstate to ale je jedna nekonecna Fidelova rec. Nieze by to nebolo zaujimave avsak je to az tragicky neaktualne.

Cesta do Saigonu Cesta do Saigonu Valerian Nikolajevič Skvorcov

Strasne nezazivna kniha, vcelku tenka a predsa som ju cital nekonecne dlho. Za volaco stoji snad len obrazova priloha.

08.01.2016 1 z 5

Řadová loď Řadová loď C.S. Forester (p)

Vyborna kniha ktora sa z vacsej casti tvari ako dobrodruzno-odpocinkova "verneovka" avsak niekde za polovicou zacne pribeh naberat grady a uz vas nepusti. Vyborne su opisane myslienkove pochody Kapitana Hornblowera, pre ktoreho ako pre dostojnika je strata cti 100x horsia tragedia ako strata zivota.
Mimochodom silne nedoporucujem citat slovensky preklad, je az neuveritelne horsi ako cesky.

08.01.2016 5 z 5

Shledání Shledání Julio Cortázar

Kratucka poviedka o prvych chvilch po vylodeni Castrovej skupiny na Kube, ktora vsak vtiahne do deja. Pocitalo sa mi, ze autor zmenil vsetky mena, takze som az s postupujucim pribehom mohol uhadnut kto je kto.

08.01.2016 4 z 5

Che Guevarův pražský příběh Che Guevarův pražský příběh Abel Posse

Kniha sa mi velmi nepacila, cakal som ze sa dozviem nejake nove skutocnosti o Guevarovom posobeni v Ceskoslovensku. Precital som vsak nejaky nezazivny pribeh o tom ako sa Che tula po Prahe spomina na stare casy a pripravuje sa na dalsiu vypravu. Mam pocit, ze autor si vacsinu veci vymyslel.

08.01.2016 2 z 5

Kuba Kuba Josef Opatrný

Utla knizka maleho formatu je presne tym za co sa vydava, totiz velmi strucnym zhrnutim historie ostrova Kuba.

08.01.2016 3 z 5

Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry Gustáv Murín

Asi do prvej tretiny to bolo velmi putave citanie, postupne som sa vsak v mnozstve "bossov" a ich vzajomnych vztahoch zacal stracat. Ale ked som si sadol ku googlu a zacal jednotlive mena a pribehy vyhladavat stala sa kniha az neprijemne zivou.

Máximo líder - Fidel Castro Máximo líder - Fidel Castro José de Villa

Celkom sa to dalo citat. Mal som z knihy pocit, ze autorovi nieje FIdel 2x sympaticky, avsak zaroven je velkym kritikom politiky USA a tak nevie ci ho ma chvalit alebo kritizovat.

25.12.2015 3 z 5

Americký ostreľovač Americký ostreľovač Jim DeFelice

Autor a jeho pohlad na svet je mi nesympaticky. Smrdi z toho americka propaganda a z odkazu knihy "najvacsi frajeri su v armade USA" sa mi dviha kufer. Napriek tomu som vsak knihu nevedel odlozit.

17.02.2014 3 z 5

Na rovinu Na rovinu Miroslav Vacek

Vcelku zaujimave pasaze zo zivota v CSLA sa striedaju s nezivnymi pojednavajucimi o praci na satbe. Posledna kapitola knihy je venovana politickym zmenam a ich dopadoch na armadu po roku 1989 je akymsi doplnenim ci pokracovanim predoslej knihy "Proc bych mel mlcet"

Zaverecna priloha obsahuje okrem fotiek tiez niekolko dopisov, ktore vyjadruju autorovi podporu ale aj take ktore ho kritizuju a odsudzuju. Tie rucne pisane je vcelku narocne rozlustit.

14.02.2014 3 z 5

Údržba a opravy automobilů Honda Civic Údržba a opravy automobilů Honda Civic Hans-Rüdiger Etzold

Ako navod staci, zdaleka vsak neobsahuje podrobne informacie ku vsetkym modelom z rokov 87-01.

31.01.2014 3 z 5

Biblia pre komunistov a bezpartajných Biblia pre komunistov a bezpartajných Stano Kochan

Protikomunisticka satira, obsah slabsi, zato ilustracie perfektne. Vhodne aj pre najmensich ako omalovanka.

23.01.2014 3 z 5

Všeobecné kecy, fakty a nezodpovedané otázky Všeobecné kecy, fakty a nezodpovedané otázky Karol Ondriaš

Utla knizka s naopak obsiahlym ozdrojovanim, z ktoreho keby hoc len zlomok bol pravdou nuti citatela zamysliet sa.

23.01.2014 4 z 5

Proč bych měl mlčet Proč bych měl mlčet Miroslav Vacek

V case vydania asi zaujimave citane ukazujuce zakulisie odovzdavnia moci v 89tom a pretvarenie CSSR na CSFR z pohladu byvaleho ministra obrany. Dnes uz vsak ide bud o skutocnosti dobre zname, alebo naopak zapadnute prachom a odsudene na zabudnutie.

23.01.2014 2 z 5

Bertův supertajný deník Bertův supertajný deník Sören Olsson

Vyborna kniha, ked som mal 10 citala sa sama.

22.01.2014 5 z 5

Posledné dni Che Guevaru Posledné dni Che Guevaru Juan Ignacio Siles Del Valle

Autor poprepajal velke mnozstvo dostupnych svedectiev, znamych faktov a vecnych dokazov posobenia Che Guevarovej skupiny v Bolivii a biele miesta dopisal s pomocou vlastnej fantazie, cim vznikol nie prave pravdivy a presny, zato vsak putavy a komplexny pribeh poslednej Ernestovej vypravy.

21.12.2013 4 z 5