Raúl Castro: Blecha, která si osedlala tygra

Raúl Castro: Blecha, která si osedlala tygra https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256695/mid_raul-castro-blecha-ktera-si-osedlal-A6L-256695.jpg 3 5 2

Současný kubánský vůdce Raúl Castro si nese celý život stigma „toho druhého“ nebo pověst „mladšího bratra“. Vicente Botín rozkrývá, co stálo v minulosti za rozhodnutími Raúla Castra jako vysokého funkcionáře i Fidelova následníka, jaké postoje zaujímal Raúl Castro v klíčových momentech kubánské historie, jako byla raketová krize v roce 1962, perestrojka, rozpad sovětského bloku atd. Velmi syrovým způsobem rekonstruuje i největší zločiny kubánského režimu a dokládá, jaký na nich měl „mladší bratr“ podíl. Vysvětluje, že to byl právě Raúl, kdo inicioval zřizování táborů nucených prací UMAP, i jeho zavrženíhodnou úlohu v kauze popraveného generála Arnalda Ochoy v roce 1989.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Paseka

Raúl Castro: La pulga que cabalgó al tigre , 2010

Elixirzivota
17.05.2019 5 z 5

Prečítané počas dovolenky a pri 40C pred 3 rokmi. Tak neviem, či to bolo pôsobením tropického horka, ale na podiv celkom dobré čítanie, úroveň tendenčnosti neviem posúdiť. V knižnici mi tróni aj Maximo líder - Fidel Castro, ale do nej sa mi veľmi nechce, aj keď som sa pokúšala túto knihu načať, ale proste to nejede. A práve u Raula Castra, "Blechy" to bolo v poho. Odporúčam.

Jodgo
08.01.2016 odpad!

Strasny brak, mam pocit, ze pan Botín bude asi redaktorom neakej spanielskej verzie noveho casu.

Kuba španělská literatura

Autorovy knížky