jithushka jithushka komentáře u knih

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Svým komentářem chci pouze reagovat na ostatní komentáře... u nás sice v překladu vyšla Lewis Trilogy dřív než Enzo Files, ale uvědomte si, že autor nejprve napsal Enzo Files až pak Lewis Trilogy :) Proto tam asi vidíte takový rozdíl.

10.02.2017 5 z 5

Zloděj příběhů Zloděj příběhů Andrew Pyper

K této knize jsem se dostala jen díky tomu, že jsem ji vyhrála - do té doby jsem neměla sebemenší tušení, že vůbec existuje.
Během čtení jsem knihu odložila, nějak mě neodkázala přesvědčit o svých kvalitách. Následně, ze zvědavosti, byla kniha opět otevřena a dočtena. Čte se rychle, stránky ubíhají jedna za druhou, ale příběh mě prostě nedokázal přinutit k tomu, abych mu uvěřila. Přišel mi vyumělkovaný a místy přitažený za vlasy - a navíc -///SPOILER/// nesnáším otevřené konce...

02.02.2015 3 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem četla. Brilantně rozpracované postavy a jejich pohnuté osudy. Čtenář si v mnohých obrazech připadá až jako voyer, sledující něco, co mělo zůstat utajeno a skryto. Přečteno jedním dechem od začátku až do konce.

02.02.2015 4 z 5

Milý Gabrieli Milý Gabrieli Halfdan W. Freihow

Než jsem si zvykla na styl psaní, bylo pro mě poměrně těžké knihu číst. Když jsem se do příběhu mohla konečně plně položit, utíkaly stránky velmi rychle a já mnohdy jen nevěřícně kroutila hlavou a smekala nad rodiči a dalšími lidmi, kteří se o autisty starají ve skutečném životě. Dle mého názoru, by tato kniha měla být pro každého povinným čtením - má totiž jednu skvělou vlastnost - otevírá lidem oči.

02.02.2015 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Pořád nevím, co si o téhle knize myslet. Větší část knihy je směřována spíš mladším, teenagerům, a pak se najednou objeví filozofická část, která se, dle mého názoru, v knize se zbytkem bije. Pro starší čtenáře - nebo spíš čtenářky tahle knížka není (pokud nemají potřebu vracet se do stavu mysli slečny, která je na prahu života a naprosto netuší co chce) ale filozofování zase není pro tu mladší část čtenářů..

13.07.2013