jithushka Online jithushka komentáře u knih

Paříž, moje láska, můj život Paříž, moje láska, můj život Mária Dopjerová-Danthine

Tady jsem si trošku naběhla anotací a čekala od knihy něco jiného než to, co jsem nakonec dostala.

Kniha se zaměřuje pouze na fakta o životě v Francii, zejména v Paříži. Dozvěděla jsem se nové informace, občas googlila místa a jídla která jsou v knize zmíněná.

I přes to, že mě kniha v určitém smyslu obohatila, bych ji už znovu nečetla. Autorka mi byla hodně nesympatická a ke konci knihy už jsem se do čtení nutila. Styl a tón mi jednoduše nesedl.

21.07.2020 3 z 5

Magický čtverec Albrechta Dürera Magický čtverec Albrechta Dürera Giacinta Caruso

Takhle špatnou knihu jsem již dlouho nečetla. Postavy jednají nelogicky, situace jsou velice nepravděpodobné a, co mi vadilo nejvíce, (možná zapříčiněno českým překladem) základní informace na kterých kniha staví, co de Dürera týká, chybné.

25.05.2020 1 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

S cestopisy, knihami, které radí jak, kam a za kolik cestovat, se poslední dobou "roztrhl pytel".

Tahle kniha je ale jiná. Neudává rádoby superfakta, nenajdeme v ní filologická okénka ani tipy na to, jak a kde ušetřit. Naopak! Kniha na vše co si čtenář od cestopisu přeje a to zejména milý a upřímný příběh o cestě v tuktuku, který čtenáře nepustí a nutí číst dál.

Kniha příjemně plyne, je vtipná a rozsahově tak akorát. Po grafické stránce též velice příjemná záležitost.

Pokud byste měli sáhnout jen po jednom českém cestopisu, za mě je to rozhodně příběh kluka z Moravy, který zvládl projet v tuktuku půl světa!

12.06.2019 5 z 5

Gaudí - Architektonické dílo Gaudí - Architektonické dílo Rainer Zerbst

Kniha je krásná, plná zajímavých informacích, fotek, kreseb a skic. Bohužel celkový dojem kazí velmi špatný překlad do českého jazyka. Věty nedávají stylisticky smysl nebo kniha přímo perlí neskutečným množstvím překlepů a chybějících písmen v textu. U knihy, která se věnuje umělecké tématice je toho neomluvitelné. Za český překlad a jeho korekturu 0 hvězd z 5. Bohužel.

14.01.2019 3 z 5

Zloděj příběhů Zloděj příběhů Andrew Pyper

K této knize jsem se dostala jen díky tomu, že jsem ji vyhrála - do té doby jsem neměla sebemenší tušení, že vůbec existuje.
Během čtení jsem knihu odložila, nějak mě neodkázala přesvědčit o svých kvalitách. Následně, ze zvědavosti, byla kniha opět otevřena a dočtena. Čte se rychle, stránky ubíhají jedna za druhou, ale příběh mě prostě nedokázal přinutit k tomu, abych mu uvěřila. Přišel mi vyumělkovaný a místy přitažený za vlasy - a navíc -///SPOILER/// nesnáším otevřené konce...

02.02.2015 3 z 5