Jirka77 Jirka77 komentáře u knih

Cesta ke Kristu Cesta ke Kristu Ellen Gould White

Cesta ke Kristu je tou nejdůležitější cestou v lidském životě. Vždyť spaseni nejsme našimi skutky a my sami nemáme Pánu Bohu co nabídnout, než svá srdce. Spaseni jsme Kristovou spravedlností. Naše potřeba odpuštění hříchů a smíření s Pánem Bohem vede pouze a jedině přes přijetí Kristovy oběti za nás na kříži na Golgotě. On sám říká: "Já jsem ta Pravda, Cesta a Život. Kdo věří ve mne, ikdyby zemřel, bude mít život věčný." Není tedy jiné cesty k Bohu. Pán Ježíš zaslíbil , že přijde podruhé, již ne jako oběť, ale jako Pán Pánů a Král Králů. Zda budeme na Jeho druhý příchod připraveni , záleží jen na nás teď v tomto životě. Rozhodnout se musí každý.

07.01.2021 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

S křesťanstvím tento pán nemá nic společného. Křesťanství je o následování Ježíše Krista, Syna Božího. Pokud je pro pana "kněze" čtení Božího slova nuda, potom chápu, proč se takto projevuje. Chce se líbit světu a to je vždy Bohu nepřátelské. To Slovo je totiž sám Kristus, jak napsal apoštol Jan na začátku svého evangelia.

06.01.2021 odpad!

Bible kralická Bible kralická neznámý - neuveden

Boží slovo bez zásahu ekumenického hnutí. Jan Amos Komenský tuto Bibli označil za klenot a opravdu jím je. Chvilku si člověk musí zvyknout na Staročeštinu a porovnávat nesrozumitelné pasáže třeba se Studijním překladem, ale po čase si člověk opravdu zamiluje tento poklad naší historie. Je to Boží slovo a je to tedy dopis od našeho milujícího Boha v našem mateřském jazyce v době, kdy málokterý národ v Evropě měl přístup k Bibli díky zlovůli papeženců. Ne nadarmo se tato doba nazývá "doba temna". Nebýt reformace a odvahy Kralických, tak by toto dílo nevzniklo.

Genesis konflikt Genesis konflikt Walter J. Veith

Evoluční teorie je dnes ražena, jako jediný správný názor. Boží slovo je devalvováno a zesměšňováno touto filosofií, která lidem podsouvá, že je vše dílem "slepé náhody". Tato krize identity vhání člověka do otroctví svých vášní a tužeb a lidé marně hledají smysl života. Autor, sám vědec a bývalý zarytý evolucionista,hájí v této knize Boží čest a poukazuje na achilovu patu evoluční teorie.

Ten, který přichází Ten, který přichází Jerry D. Thomas

Příběh Božího Syna Ježíše Krista s odkazy přímo na verše v Božím Slově. Příběh, který mění životy lidí a přivádí je zpět k dárci života.

Velký spor věků Velký spor věků Ellen Gould White

V době,kdy ekumenické hnutí pošlapává smysl reformace tím, že i protestantské církve ochotně uznávají autoritu Římsko-katolického systému svěcením falešného dne odpočinku Neděle místo biblické Soboty, otevírá tato kniha oči těm, kteří stojí na straně Boží a chtějí vidět k čemu se zde schyluje. Kdy se znovu spojí státní moc s církví a bude podveden celý svět "malým rohem" , který je Římsko-katolický lidský falešný náboženský systém. Autorka E.G.W. objasňuje celý historický spor mezi dvěma náboženskými systémy, mezi tím, co říká Bůh ve svém Slově a lidskou tradicí a oživuje tak to, co mělo být zapomenuto.

Na pravdě záleží Na pravdě záleží Walter J. Veith

Výborná kniha, která vnáší světlo do odvěkého boje mezi dvěma náboženskými systémy. Na jedné straně uctívání pravého Živého Boha a na druhé straně lidský náboženský systém. Autor odhaluje podvodné praktiky a klam náboženského systému, který "opíjí národy vínem smilství". Na pravdě záleží těm, kteří hledají opravdu celým svým srdcem Živého Boha a touží po odpuštění a věčném životě s Ním.

05.01.2021 5 z 5

Zjevení Janovo, průvodce knihou Zjevení Zjevení Janovo, průvodce knihou Zjevení Ranko Stefanovic

Kniha pomůže pochopit Proroctví a běh dějin světa od doby apoštola Jana, uvězněného na ostrově Patmos pro Slovo Boží ,cca 96 po Kristu , až do věcí budoucích, které se brzy naplní. Zjevení Ježíše Krista je poslední knihou Bible, je tedy o naději pro ty, kteří hledají odpuštění hříchů a věčný život. Doporučuji všem.