jirka398 jirka398 komentáře u knih

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Tato kniha se odehrává několik let před filmem Star Wars a postavy, které v ní vystupují, nenavazují na film. Ve knize se objevují názvy ras, které možná nebudete znát. Doporučuji si neznámé rasy vyhledat na internetu, ať víte jak vypadají. V knize se vypráví o temné straně sithů a o jejich učení. Kniha je členěna na odstavce a děj je chronologický. Kniha není ilustovaná. Knihu jsem dostal k narozeninám a po jednom roce jsem si řekl, že jí přečtu. Kniha je úžasná a tomu kdo má rád Star Wars ji doporučuji přečíst. Kniha je v některých částech mírně brutální, jsou v ní negativní myšlenky a časté používání temné strany síly.

23.01.2014 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Kniha je velmi zajímavá nejenom tím, že se odehrává na Zeměploše, na které současně probíhá dvacet šest různých příběhů, ale také tím, že je to vtipná fantazie. Příběh vypráví o čtyřech čarodějkách a odehrává se ve dvou městech a dlouhou cestou mezi nimi. Rozesměje vás článek a také poznámky autora a překladatele. Doporučuji číst autorovy knihy od začátku, protože jejich děj se odehrává na Zeměploše a někteří hrdinové se střetnou v různých knihách.
Kniha není ilustrovaná. Text je rozdělen do kapitol a je doplněn poznámkami.
Knížku mi doporučil kamarád a hodně se mi líbila.

22.09.2013 5 z 5