Jido1999 Jido1999 komentáře u knih

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Autorovi se musí nechat zajímavý nápad na ztvárnění světa, kde vše v co lidé kdy věřili existuje a snaží se přežít na zbytku uhasínající víry. Ke knize jsem se dostal přes skvělý seriál, který ale knihu nekopíruje. Proto pro mě bylo překvapující, že narozdíl od seriálu je kniha zdlouhavá a vlastně se tam toho moc neděje. Ale stejně jsem se po pár prvních stranách dokázal začíst a doslova prožívat příhody hlavního hrdiny. Kniha má od všeho něco, trochu sci-fi, špetku fantasy, nějakou tu romantiku, atd. Myslím, že každý si tam dokáže najít, co padne jeho vkusu. Ale jako celek to není o ději, jako spíš o té geniální myšlence a skvostném zpracování, které vás nenechá se odtrhnout.

15.04.2018 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha má poutavý název, který ji vystihuje jen z poloviny.
Postavy:
Nick a jeho kamarádi (Jamie, Colin, Emily)
Úvod:
Celkem krátký, ale pro mě lepší, kniha se nezaměřuje na podlouhlé popisování prostředí. Kniha hned řekne, že hlavní postava je na Londýnské škole, po které se šíří záhadná DVD.
POZOR možný Spoiler. Přeskočte na Shrnutí.

Hlavní Děj:
Pro mě začíná v okamžiku, kdy Nick získává od spolužačky DVD s hrou EREBOS. První spuštění je velmi zajímavé až na pár detailů. Když Nick začíná hrát připadá mi to jako divná kombinace Diabla a Duegons and Dragons, která překvapivě funguje a vtáhne do děje. Nejlepší na té hře je křížení se s realitou, když Nick si uvědomuje, co je hra zač.

Ukončování děje:
Konec knížky po vypadnutí Nicka z Erebosu začíná být trochu akčnější. Děje se zde více věcí, ale někdy by jste byli radši kdyby se něco přeskočilo. Rozluštění hádanky je zábavné, ale za konec strhávám hvězdu, protože se nedovídáme, co se stalo hlavnímu 'zlounovi'.

Shrnutí: Kniha velmi zajímavá po HG a Labyrintu jsem potřeboval novou knížku, která by mne nadchla a nepustila až do konce. Není to žádný milostný, dojemný příběh je to akce od začátku až do konce.

11.04.2015 4 z 5