Jessie_K Jessie_K komentáře u knih

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Knihu bych zařadila asi hned vedle Dívky ve vlaku, možná ale jen proto, že jsem je četla hned po sobě, kdo ví. Příběh je místy dojemný, zvláště pro nás čtenářky - matky, ale zase né tak moc přesvědčivě, aby mě chytl za srdce. Vzpomínky vypravěčky mě tady absolutně nebavily, což mě samotnou překvapilo, protože nápad celého stylu vyprávění je dobrý. Závěr byl pro mě předvídatelný asi od půlky knížky, rozuzlení případu mě však mile překvapilo až těsně před koncem.

22.08.2016 3 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Nikdy jsem nečetla knihu, která by se mě takovým způsobem dotkla. Málo kdy se dokážu ztotožnit s hlavní postavou, ale tenhle příběh jsem prožívala s Trixie. Skvělé dialogy, v kterých je tolik pravdy. Od začátku víte, jak ten příběh dopadne, ale celou dobu až do samého konce si usilovně přejete, aby to dopadlo dobře. Přiznám se, že ke konci se mi řádky textu lehce mlžily a vlnily jak to proklatý moře, v kterým všechno skončilo, ale tenhle příběh ve mě asi ještě dlouho zůstane a budu si přát, abych aspoň jednou za život potkala člověka jako je Jacob :)

15.05.2014

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Jako asi si z té knihy něco odnesu, neříkám, že ne, ale program Whole30 není prostě pro mě. A je to logické - nejsem odborník, ale přece není možné aplikovat takto striktní pravidla stravování, na všechny lidi, kteří si knihu přečtou.Můj příklad - nejsem vegetarián, ale maso jím jen výjimečně (kuřecí, ryby) nijak mi nechutná, není mi po něm nejlíp - i přesto bych ho měla jíst pomalu 3x denně? (Mimochodem - den před tím jsem viděla rozhovor o tom, jak by lidstvo mělo rapidně snížit spotřebu masa, jinak bude s planetou zle. Docela paradox si pak přečíst tuhle knížku.) Když jsem v knize nalistovala dodatek pro vegetariány, dočetla jsem se, že bych měla teda jíst tofu a některé luštěniny, které však v první části jsou přísně zakázané. Takže co jako? Jako laik jsem z toho byla celkem zmatená. Navíc kde vezmu tu jistotu, že to co uvádějí autoři v knize je směrodatné? Vědecké studie existují v dnešní době na vše a názorově se dost liší. Každopádně mě kniha donutila zamyslet se nad svým stravováním, začala jsem se víc zajímat, hledat více informací..

07.01.2019 3 z 5

Principy splněných přání Principy splněných přání Brigitte Hamman

Nedočetla jsem. Některé názory mi přišly naprosto scestné, nelíbil se mi styl, kterým autorka se čtenářem komunikuje.Celé je to takové přehnaně strojené a odborné.

08.07.2017 1 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

I když tento typ knih, jen málokdy dočtu do konce, tato mě skutečně zaujala a byla zajímavá od začátku do konce. Osobně si nemyslím, že je to jen pro čtenáře, kteří již rodiči jsou. Já sama jsem si kolikrát při čtení vybavila právě své dětství a přístup vlastních rodičů. Samozřejmě mi také hodně pomohla pochopit chování mé dcery. S paní Jordánovou bych se velmi ráda poznala někdy osobně a probrala svojí životní cestu nebo navštívila nějaký její kurz. Tak třeba se někdy poštěstí. :-)

20.05.2014 4 z 5