Jelenička Jelenička komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi poutavý příběh, který je pěkně čitelný. Knihu jsem četla až po několika shlédnutí filmu. Musím říct, ze spojení knihy a filmu dotváří celek a člověk si lépe dokáže představit a vžít se plně do příběhu mladé Gejši. Moc se mi líbilo pojetí a celkové vykreslení kultury v teto době - tradice, úcta, pokora. Konec knihy už je takový plytký, řekla bych, ale nijak to nemění můj názor

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Moje absolutní srdcová záležitost. Ve všech zpracováních i filmových či muzikalových je tento příběh nádherný, ale kniha je kniha a žádné jiné zpracování není tak dokonalé, byť je kniha obsahově náročná.

Vraždy na Dvojce Vraždy na Dvojce Ondřej Fanta

Kniha, jako autorova prvotina, mě velice mile překvapila. Hlavní hrdina vypráví svůj příběh a nezapomíná vykreslovat celkem věrně pražské prostředí. Díky tomu vtáhne čtenáře do děje. Příběh s (na první pohled banálním případem) postupem vyšetřování velmi graduje a připomíná bombu, která nepřestává vybuchovat. Líbí se mi, že je celý příběh nepředvídatelný, ale zároveň je i uvěřitelný, což dělá z knihy ještě poutavější. Je velmi cítit, že autor pochází z policejního prostředí a tedy ví o čem mluví . Jsem si jistá, že byť to často nedělám, tak po této knize sáhnu určitě ještě jednou.