Jazzmetalista Jazzmetalista komentáře u knih

Dnešok nie je naposledy Dnešok nie je naposledy Elan Mastai

Na prvotinu dosť dobré. Cestovanie v čase sa proste ani zvládnuť nedá v rámci literatúry ale toto bolo zábavné. Rozhodne odporúčam.

28.11.2020 4 z 5

Islám - Pro ty, kdo o něm chtějí mluvit, ale zatím o něm mnoho nevědí Islám - Pro ty, kdo o něm chtějí mluvit, ale zatím o něm mnoho nevědí Annie Laurentová

Kniha opisujúca korán. Ale dosť zaujatá.

28.11.2020 2 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Trvalo mi asi 2 mesice, ký som knihu prečítal. Miévillov lirický štýl je dosť ťažký na dlhé čítanie. Ale jeho predstavivosť a hravosť ma vždy oslnia. Nechcel by som tie potvory v mojom meste (Plzeň). Ale boj nedoceneného akademika, jeho novinárskej kamarátky a garudu, ktorý stratil svoje krídla lebo bol príliš abstraktný, bol skutočne strhujúci. Umelá inteligencia v steampunk svete má tiež svoje čaro. Dal by som 5 hviezd, keby som vedel ako

Ambasadov Ambasadov China Miéville

Toto by mal byť povinná literatúra ľudí študujúcich multykultúru a diplomaciu. Bomba! China Miéville je skvelý tvorca bizarných situácií a má rozhodne širšiu predstavivosť ako ja. Prvých 30 strán bolo utrpením. Chopiť sa Miévillea je ťažké. Ale ak to človek zvládne dostane nezabudnutelný zážitok. Túto knihu som doporučil asi 50tim ľuďom. 30 z nich nedočítalo prvých pár strán. Tý ostatný povedali, že je to najlepšie sci-fi, čo čítali

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Toto je rozhodne najlepšie čo som čítal. Ten kontrast medzi privandrovalcami zo zeme a pôvodnými obyvateľmi mi ukázal ako možno nahliadať na súčasné európske problémy. Každý proste fungujeme inak.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Výborná kniha, ktorá rozširuje obzory. Odporučil by som ju hlavne ľuďom, ktorý si chcú pričuchnúť po prvý raz ku sci-fi žánru. Nedosahuje to síce vyzretosť Mluvčí za mrtvé a hlacne Xenocidy, ktoré ukazujú ako jednať a hlavne chápať iné kultúry, ale je to fakt pecka.

Strach Strach Jozef Karika

Keďže som priamo z Ružomberka, a konkrétne poznám miesta ktoré autor používa tak je jasné že ma to strašne chytilo. Čítal som to vždy vo vlaku zo Žiliny do Ružomberka a bál som sa pozrieť na ten prekliaty Čebrať. Neskutočná atmosféra. Čítal som pár hororov pred touto knihou, ale nikdy som nepochopil, čo na tom tý ľudia vlastne majú. Až táto kniha (majstrovsky napísaná) mi otvorila oči. Horory sú o tom spomenúť si na vlastné strachy a o uspokojení, keď ich prekonáte