jazana jazana komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Držela jsem se posloupnosti toho, jak jednotlivé knihy vycházely a jak na sebe navazují a dobře jsem udělala. Netopýra jsem přechroupala celkem ztěžka, zvlášť když jsem ho srovnávala s Keplerem, nemělo to prostě tu "dynamiku", Švábi mě taky neuchvátili, ale Červenka nese smrt byla prostě bomba. Potom přišla krásně zamotaná Nemesis, která byla co se složitosti a zapletenosti případu týká dokonalá, ale zase to bylo o stupeň trochu níž, ale pak přišel Pentagram, který mě zase uchvátil (i když ne tak jako Červenka). Teď čtu Spasitele, zatím se jen oťukáváme, ale určitě ho nezatracuju, počkáme a uvidíme. Na Harrym se mi totiž líbí, že to není dokonalý hrdina s velkými svaly, americkým úsměvem a slunečními brýlemi typu Pilot, ale obyčejný komisař s lidskými neduhy.

09.12.2013 3 z 5

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

velice čtivé vylíčení života císařovny Josefíny, ženy s neobyčejným osudem, první francouzské císařovny a největší lásky Napoleona Bonaparta.

09.12.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

dalsi perfektni detektivka z pera Jo Nesbo

23.12.2013 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Antonia Fraser

Rozpustilá malá holčička, kterou v 15-ti letech odtrhli od rodiny, zvyků a odvezli z vlasti, aby zpečetila spojenectví královských domů Rakouska a Francie. Může se jí někdo divit, že rebelovala a užívala si života? Dnes by byla celebritou pronásledovanou paparazzi ve stylu Paris Hilton a říkalo by se o ní, že patří ke Zlaté mládeži, ale tehdy už měla být v 15-ti letech připravená na manželství, mateřství a nelehký úděl francouzské královny.

09.12.2013

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mystické a záhadné až do konce

09.12.2013 5 z 5