jaraf4 jaraf4 komentáře u knih

Saúdská Arábie: Meč a slovo Saúdská Arábie: Meč a slovo Ina Tin

Poměrně zajímavá kniha. Zaměřuje se především na lidskoprávní aktivisty působící na území S. A. a na reakce, které proti nim vyvíjí stát. Pojednává také o arabském jaru, dvojím metru většiny států, které Arábii kritizují, ale určitým způsobem ji podporují v dodávkách zbraní a různých technologiích. Jednu hvězdu ubírám za to, že neobsahovala až takové množství informací, které by se daly považovat za nějaké převratné či překvapivé, kniha je však velmi čtivá.

25.03.2020 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Bohužel pro mě celkem zklamání, do čtení jsem se musel často nutit (což ale souvisí s mojí nynější ´čtenářskou krizí´, moc teď prostě nečtu). Souhlasím s ostatními, kteří sérii vyčítají přílišnou délku. Děj by se v pohodě vešel do 4 knížek a možná úplně nejlepší by byly jen 3. První kniha, Tetovaný, byla naprosto super a zavedla nás do velmi originálního světa, kde lidé musí bojovat o přežití noc co noc. Samotný popis soubojů mě osobně ale už v posledních dvou knihách unavoval, narazit vždy na několikastránkový popis vrhání chran bylo alespoň pro mě nudné (+ používání ´pisátek´ , tenhle název a celkově i používání tohoto nástroje mě z nějakého důvodu iritovalo :D).
Od čtvrté knihy přibylo spousta nových, především ženských postav, upřímně jsem se v nich pak už trochu ztrácel, a ani mi tak nějak nezáleželo na tom, co se s nimi stane. Vždy jsem se těšil, až se zase pročtu ke kapitole s Arlenem, který byl pro mě tahounem série. Abych ale taky něco pochválil, líbily se mi právě Arlenovi dialogy s Jardirem ohledně existence či neexistence boha.
Konec byl na mě příliš růžový. Na to, jak temný byl první díl série, bych si dokázal představit trochu jiný závěr.

05.11.2018 2 z 5

Polštář z trávy Polštář z trávy Sóseki Nacume

super relaxační kniha, ke které se určitě rád v budoucnu vrátím.

"Bohatství, které nám poskytuje příroda, je vysoce nadřazeno našemu zaprášenému světu a celá příroda je proniknuta pocitem rovnosti."

18.03.2018 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Zajímavá kniha, místy nechutná, vulgární, ale to se mi přesně líbí. Čím dále se v knize dostáváte, tím více se stírá rozdíl mezi realitou a snem, což je od autora vyznávajícího subjektivismus očekávané.

26.11.2017 4 z 5

Sanširó Sanširó Sóseki Nacume

Krásná kniha, vyjadřující příchod západní kultury do Japonska a střet těchto dvou kultur. Postavy mi budou chybět, nejvíce profesor Hirota a jeho ´´filosofický dým´´ :)

28.03.2018 5 z 5