Janasem Janasem komentáře u knih

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Nejde o fekální čtení, ale o velmi dobře vypointované povídky z doby minulé i současné, hodně osobní - autor se prostě vyzpovídal a na to, že jde o prvotinu, jsou velmi, velmi zručně napsané - ukázku najdete na www.jasknihy.cz. Jana Semelková

27.02.2014 3 z 5

Ryba Chyba Ryba Chyba Magdalena Wagnerová

Rybu Chybu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. Je to skvělé čtení pro malé i velké. Magdalena Wagnerová totiž s dětmi hovoří (píše) jako s dospělými - žádné žvatlání. Ví, že děti jsou stejní jako my, větší, mají jenom méně zkušeností - a ty jim předáváme - na to šišlání nepotřebujeme. Opravdu mne kniha nadchla - ryba, co chodí, nosí brýle, čte a uplácí dobrotami, které sama uvaří... SUPER

27.11.2013 5 z 5

Kila a radosti navíc – Nehubněte, netloustněte, neblbněte Kila a radosti navíc – Nehubněte, netloustněte, neblbněte Jiřina Tejkalová

S humorem o boubelkách a boji s kily navíc... Dobré spojení

27.09.2013 3 z 5

Sto a jeden dalmatinec Sto a jeden dalmatinec Dodie Smith

Velmi pěkná knížka, příběh děti znají z Disney filmu v trošku "okleštěné" verzi, tahle, původní je mnohem, mnohem lepší. A ilustrace pana Netopila ji dotvářejí jedna radost. jen kdyby v názvu knihy nebyla chyba - měl by tam být dalmatin, ne? Dalmatinec je obyvatel Dalmácie, ne pes... :-(

19.04.2013 5 z 5

Od Andulky po Žížalu Od Andulky po Žížalu Marie Kšajtová

U zrodu této knížky jsem byla - jako vedoucí Edice ČT - a mám radost, že je na světě. Vřele doporučuji všem!

26.03.2013 5 z 5

Cibulka v pyžamu - Třináct rozhovorů s tuctem veselých odhalení Cibulka v pyžamu - Třináct rozhovorů s tuctem veselých odhalení Aleš Cibulka

Rozhovor s A. Cibulkou k jeho nové knížce: http://www.superrodina.cz/2012/11/08/rozhovor-s-alesem-cibulkou-znate-jeho-zvrhlou-zalibu/

30.01.2013 5 z 5

V lednici je medvěd V lednici je medvěd Marie Kšajtová

Knížka s báječným nápadem, patří k mým velmi oblíbeným!

31.07.2012 5 z 5

Rico, Oskar a přízraky Rico, Oskar a přízraky Andreas Steinhöfel

Skvělá detektivka pro malé čtenáře, na které si pochutnají i dospěláci, co mají dětskou duši. Rico je skvělý kluk, i když mu to někdy myslí moc rychle a jindy zase vůbec. Napíanvé, veselé hravé, skvostně přeložené.

31.07.2012 5 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Skvělý horor - bez přízraků a odporných oblud a monster - psycho jako hrom! Opravdu jsem si pochutnala :-)

19.03.2012 3 z 5

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Skvělé povídky - Monika Petrlová je poklad mezi mladými autory - určitě si dejte pozor, abyste její jméno nepřehlédli v knihovnách ani na knihkupeckých pultech!

02.01.2012 5 z 5