JanaJanska JanaJanska komentáře u knih

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Jestli čekáte plnotučný zážitek, sáhli jste po správné knize. V jednom příběhu dostanete emoce všemožných barev, na vlastní kůži pocítíte krutost i něhu, intriky i lásku, slast i ponížení. Autorka píše s lehkostí, humorem a s pokorou, hrdinové jsou skutečně reální a jejich příběh vás chytí a nepustí. Doporučuji všemi deseti.

30.09.2021 5 z 5

Pech Pech Klára Aycox

Kniha je rozdělena na tři případy, kterými se v jednotlivých městech proplétá poručík Pech. Můžeme sledovat jeho vývoj, ale hlavně ten autorčin. Jak je pro mě první liberecký případ fádní, druhý plzeňský laťku o dost zvedl a poslední, který se odehrává v Turnově, mě dostal. U toho jediného jsem neodhalila pachatele (u prvních dvou hned na začátku) a myslím, že ho nevím doteď. Konec mě dostal. Maličko se mi nelíbilo až moc na sílu hovorové pojetí, ale kniha je přesto neskutečně čtivá, vystupňovaná a chytrá.

23.08.2021 5 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Opět několik dalších informací k případům, které stále nedají lidem spát. Líbil se mi zajímavý vhled autora a jeho domněnky, které byly za domněnky opravdu označeny, a s nimiž není těžké se ztotožnit. Také oceňuji, že autor má informace skutečně doložené, je poznat, že strávil v archívech spoustu času.

15.05.2021

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Jde poznat, že autor je kriminalista. Příběhy jsou vybrány skvěle, každý jeden je zajímavý a vyprávěný tak realisticky, jak jen je to možné. Velmi zajímavě nás autor provedl vyšetřovacími postupy, které se od "kriminálek" v televizi často liší. Nechybí ani vtip a uvěřitelné rozhovory, nemám vůbec co vytknout.

21.04.2021 5 z 5