jan8292 jan8292 komentáře u knih

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Znáte ty knihy, kdy Vás autor neskutečně rozčiluje a přitom se od ní nemůžete odtrhnout? Tak tohle je přesně ta kniha. Řada blábolů a událostí co chtějí prvoplánově šokovat, ale tak výborně napsané, že cítíte abstinenční příznaky, když musíte čtení přerušit.
V podstatě se jedná o fantasy knihu, i když díky zasazení do konkrétní doby a místa si hraje na historický román. Milovníka historie by mohlo toto zařazení oklamat. Nevím, jestli si autor o této epoše něco načetl, asi ano, ale vlastně to je jedno, nikde se to neprojeví. Je to prostě velmi dobře napsaný thriler. Asi to nebude literatura na nobelovku, ale dokáže výborně zabavit.
Srovnání s Ecem nebudu ani komentovat.

21.05.2015 3 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Nezbývá mi, než zde zanechat protinázor. Asi jsem zhýčkaný kvalitnějšími knihami, a také autory s větší historickou erudicí. Tahle kniha ale pro mě byla nuda. Dějové úseče se tříští a těžko se drží pozornost, postavy jsou naprosto ploché a tak není ani možné si k nim vytvořit jakýkoliv vztah. A propojení Codexu Gigas se zničením dvojčat v NY mě teda dostalo do kolen.

Abych však nebyl jen kritický, tak jsou určitě horší knihy. Pro mě však toto byla první a poslední kniha od tohoto autora.

14.05.2015 2 z 5