jan.votoupal jan.votoupal komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Za mě velmi poutavě napsaný příběh, který splnil "takřka" vše co jsem od něho čekal. V první řadě je to styl vyprávění. Ten je rozdělen formou deníků a mě osobně moc nesedí. V druhé řadě je to pak konec samotného dobrodružství, u kterého jsem čekal tak nějak víc. Snad nějaký zajímavější souboj mezi dobrem a zlem.

11.02.2020 3 z 5

Dějiny výtvarné kultury 4 Dějiny výtvarné kultury 4 Bohumír Mráz

Moc pěkně zpracovaná sada učebnic, které nejsou přehnaně obsáhlé a tuďíž i vhodné pro začátečníky. Ti si v ní potom jistě dokáží najít díla, autory či slohy/směry, které je osloví.

Dějiny výtvarné kultury 3 Dějiny výtvarné kultury 3 Bohumír Mráz

Dějiny výtvarné kultury 2 Dějiny výtvarné kultury 2 Bohumír Mráz

Dějiny výtvarné kultury 1 Dějiny výtvarné kultury 1 Bohumír Mráz

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Nesmírně našlapaný příběh, který i při svém ne zrovna dlouhém vyprávění zvládne postihnout celý svět i jeho mytologii. Jedna z nejlepších knih na jeden večer.

09.02.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Vzdor, tragédie, odsouzení k zániku... Kniha se kterou se čtenář musí zřejmě ztotožnit, aby plně docenil její skutečnou hodnotu.

09.02.2020 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Báječnou prvotní povídku vystřídala mírná sklíčenost při uvědomění nad neúplností a nedotažeností. Doporučil bych spíše opravdovým fanouškům...

09.02.2020 4 z 5

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Nudně táhnoucí se kázání kam až mě má trpělivost dovedla. Pro trochu uvědomělého člověka s otevřenou myslí a očima kniha moc nenaučí ani nepřinese. Avšak proti gustu...

09.02.2020 1 z 5