jakub87 jakub87 komentáře u knih

Maršálové Napoleonových orlů Maršálové Napoleonových orlů Jiří Kovařík

Krásně napsané, čtivé. Poutavé životní osudy nejen obyčejných synků obchodníků, kteří vstoupili do francouzské armády, ať to bylo ještě za krále, nebo republiky a kteří byli pozvednuti do výše.

21.01.2017 5 z 5

Kutnohorská pátračka opět zasahuje Kutnohorská pátračka opět zasahuje Michal Dlouhý

Další zajímavé případy pátračky z Kutné Hory. Hezky popsané delikty. Dává představu o každodenním chlebu četníků. Škoda jen, že se autor zatím v některé z knih s touto tématikou víc nerozepsal. Hoši z pátraček by si to jistě zasloužili. Třeba ale ještě na to dojde.

Četnický pes Alto opět na stopě Četnický pes Alto opět na stopě Michal Dlouhý

Ten kdo tíhne ke psům a zvláště pak těm služebním, tak krásně zpracované skutečné četnické případy s částečným prolnutím do osobního života strážmistra Votruby, vůdce služebního psa. Autorovi se povedlo navázat na předešlý díl, Četnický pes Alto.

21.01.2017 5 z 5

H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva Patrick O'Brian

Tak a dal

03.04.2013 5 z 5

Srážka titánů - Námořní bitvy 2. světové války Srážka titánů - Námořní bitvy 2. světové války Walter J. Boyne

Hodně podrobná kniha o urputných bojích v pacifiku i v Atlantiku. Německá ponorková válka. Rozbor od počátku až do konce. Škoda, že knihu nedoplňuje více fotografií.

14.03.2013 4 z 5

Encyklopedie českých hradů Encyklopedie českých hradů Tomáš Durdík

Ucelená encyklopedie všech hradů, včetně těch přestavěných na zámky. Abecedně seřazené jednotlivé objekty, kdy u většiny jsou plánky či studie.

11.03.2013 5 z 5

Bitva o Atlantik Bitva o Atlantik Andrzej Perepeczko

Komplexní přehled o jedné z nejznámějších bitev druhé světové války. Obsahuje fotografie i jednoduché plánky.

Veleobři oceánů Veleobři oceánů František Novotný

Vcelku pěkná kniha o těch nejznámějších bitevních lodích, všech národů, s plánky, s fotografiemi.

11.03.2013 4 z 5

Charkov: Pochod smrti Charkov: Pochod smrti Leo Kessler (p)

Opět moc pěkný příběh. Pěkně se to čte a velmi rychle. Autor dobře zpracoval děj.

11.03.2013 4 z 5

Ardeny: Operace Lítice Ardeny: Operace Lítice Leo Kessler (p)

Velmi čtivá kniha mého studijního věku. Tak napínavá, že jsem jí musel přečíst během dne.

SS Ocelová bouře SS Ocelová bouře Tim Ripley

Velmi podrobná kniha o elitních tankových jednotkách, psaná zase z jiného pohledu na východní frontu.

...a přinesli nám svobodu ...a přinesli nám svobodu Zdeněk Roučka

Velmi působivá kniha se spoustou fotografií, na nichž je nejen americká armáda, ale i občané Plzně, Klatov, Domažlic, ...

Torpédo pal! Torpédo pal! Jiří Novák

Velmi obsáhlá kniha, co se týče českých námořníků a nejen námořníků, nýbrž i důstojníků, sloužících na rakousko-uherských ponorkách v době první světové války. Spousta fotografií.

Cromwelly Československé brigády Cromwelly Československé brigády Vilém Fencl

Dokonalá, neboť tato kniha nemá na toto téma konkurenci.

Naši v poušti Naši v poušti Pavel Berger

Super fotografická kniha o 11. praporu - východním. Lepší jsem zatím nikde neviděl. K tomu nechybí stručný popis válečného dění.

Páté přikázání Páté přikázání Michal Dlouhý

Další krásné příběhy o četnících a lumpech. Tentokrát s tématem vraždy.

Četnický pes Alto Četnický pes Alto Michal Dlouhý

Pěkné čtivo pro zájemce o služební policejní psy.

Četnické trampoty Četnické trampoty Michal Dlouhý

Další výborná kniha Michala Dlouhého. Supr čtení.

Četnické čtyřlístky Četnické čtyřlístky Michal Dlouhý

Jednoduše poutavé čtivo. Co víc dodat...

Případy z pátrací služby Případy z pátrací služby Michal Dlouhý

Jedna z trilogie ...z pátrací služby. Krásně se to čte.