jakub87 jakub87 komentáře u knih

Bitva v Otrantské úžině Bitva v Otrantské úžině kolektiv autorů

Tato kniha velmi podrobně popisuje střet lehkých hladinových lodí Rakouska-Uherska, který se odehrál v r. 1917 a ze kterého vyšli vítězně Rakušani (chcete-li naši). Kniha popisuje události před i po střetu, včetně organizace rakousko-uherské flotily.

Kolín: 18.6.1757 Kolín: 18.6.1757 Pavel Bělina

Pro mě klasika. Stručně, věcně, jednoduše. Pěkné ilustrace.

Tam u Králového Hradce... Tam u Králového Hradce... Slavomír Pejčoch Ravik

Hodně široce pojatá kniha o válce 1866. Pěkné černobílé ilustrace včetně map. Trošku mi chyběl bližší popis pohybů jednotek. Jinak v celku podařená kniha, ke které se rád vracím.

Slunce nad Slavkovem Slunce nad Slavkovem Dušan Uhlíř

Jedna z mých oblíbených knih a to už kvůli Slavkovu. Při dnešních nových informacích již asi nebude tolik dokonalá. Nicméně pořád se v knize najde dostatek zajímavých informací. Uvidíme jestli J. Kovaříkovo chystaný Slavkov bude lepší.

1809: Orel proti orlu 1809: Orel proti orlu Jiří Kovařík

Jedna z mých prvních knih. Moc pěkně a do detailů psaná. Shltnul jsem jí během týdne.

24.02.2013 5 z 5

Trafalgar: Anatomie námořní bitvy Trafalgar: Anatomie námořní bitvy Jiří Kovařík

Jak jinak, než další výborná kniha z napoleonských dob. Moc pěkně popisuje francouzský pochod od spojení kombinovaného loďstva až po osud u Trafalgaru. Trošku mi v knize chyběl detailnější náhled na anglickou stránku tažení.

24.02.2013

Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Orlové Napoleonovy armády: Lesk a bída napoleonských válek Jiří Kovařík

Podařená kniha i o těch nejnižších v hiearchii francouzského císařství, pojatá do celých napoleonských válek.

Bonaparte v Egyptě Bonaparte v Egyptě Jiří Kovařík

Kdo má rád válečnou historii Francie a arabských zemí, zaujme ho tato kniha. Autor popisuje vcelku podrobně Napoleonovu anabázi do Egypta a dále do Sýrie, včetně námořní bitvy u Aboukiru, kde Francie přišla o část svého tehdejšího loďstva. Autor dobře zachycuje i strasti běžných vojáků v arabském světě. Podrobně jsou popsány jednotlivé boje. Moc pěkná kniha.

24.02.2013 4 z 5

1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR 1. československá samostatná tanková brigáda v SSSR Milan Kopecký

Velice podrobný deník československé tankové brigády vzniklé v SSSR. Řekl bych, že je to zatím nejlepší dílo, zabývající se touto bojovou jednotkou. Jednotlivé operace jsou zde popsány den po dni. Nechybí autentické fotografie a v závěru i barevné bokorysy tanků brigády. Jednou jsem již tuto knihu přečetl a rád se k ní budu zas vracet.