1809: Orel proti orlu

1809: Orel proti orlu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107721/bmid_1809-orel-proti-orlu-jHs-107721.jpg 5 15 3

Fundovaná, zajímavá a čtivá kniha o válce rakousko-francouzské r. 1809 - o méně známé části vojenských výbojů Napoleona I. Válka mezi Rakouskem a Francií vypukla 10. dubna r. 1809. Obě strany ji pokládaly za spravedlivou. Rakušané, v čele s arcivévodou Karlem, chtěli odčinit předchozí potupné porážky a ztráty a pokusili se proto využít vleklých bojů ve Španělsku, které vázaly značné francouzské síly. Napoleon se naopak ocitl v roli napadeného a obránce toho, co předtím dobyl. Dunajské tažení, jak vojenská historie nazvala průběh operací na hlavním válčišti, bylo mimořádně složité, velmi bohaté na vojenské události a plné zvratů, je příběhem zlomu a prvních neúspěchů francouzské armády (bitva u Aspern).Válka stála napoleonské císařství, jak se později ukázalo, až příliš mnoho sil.... celý text

Hor89
16.01.2023 4 z 5

1809 - Orel proti orlu patří k těm nejstarším knihám pana Kovaříka a bohužel je to na ní trochu vidět - kniha není tak čtivá jako novější práce p.Kovaříka, a obrazových/mapových příloh je také méně. I přesto jde o velice dobrou knihu podrobně popisující celé Napoleonovo Dunajské tažení až po bitvu u Znojma, včetně vedlejších bojišť v Polsku a na Balkáně.

flanker.27
15.01.2016 5 z 5

Za sebe mohu říct, že jde o vůbec nejlepší Kovaříkovu knihu. Možná je tento můj subjektivní pocit dán tím, že je nám tahle událost nejbližší, možná ten prvek, že je v knize popsána první Napoleonova přímá porážka, což dělá tyto události zajímavějšími. Skvělé detaily a líčení lepší než v románu (ano, mluvím o knize Bitva od Patricka Rambauda).

jakub87
24.02.2013 5 z 5

Jedna z mých prvních knih. Moc pěkně a do detailů psaná. Shltnul jsem jí během týdne.