jager jager komentáře u knih

Tatra Tatra Ivan Margolius

Kniha není špatná, ale přesto jsem trochu zklamán hlavně jejím obsahem. Historie našeho motorismu je můj koníček, proto jsem za 1000 korun čekal obsáhlejší a podrobnější informace. Bohužel jsem v knize nic pro mě nového nebo zásadního nenašel. Možná je to tím že jsem o našem motorismu toho přečetl opravdu hodně.
Přesto ale knihu řadím ve své knihotéce mezi knižní klenoty.

27.04.2022 4 z 5

Nový zlatý věnec Nový zlatý věnec * antologie

Velká nostalgie.
Co jsem jako dítě u téhle knihy strávil času. Krásný výběr dětské literátůry, plný obrázků.

17.03.2020 4 z 5

Motorismus v srdci Evropy od Josefa Božka po současnost Motorismus v srdci Evropy od Josefa Božka po současnost Zdeněk Král

Předchozí komentář vše dokonale popsal.
Já jen doplnim že kniha má nádherný formát, je plná obrázků a tedy vhodná jako dárek pro každého příznivce motorismu.

07.07.2019 5 z 5

Auta první republiky 1918-1938 Auta první republiky 1918-1938 Jan Tuček

Kompletní přehled všech osobních automobilů a automobilek v období první republiky, tedy v čese kdy Časkoslovensko bylo automobilovou velmocí. Jako obdivovatel veteránů jsem knihou nadšen.

06.01.2018 5 z 5

Černé koráby I. Černé koráby I. Joe Alex (p)

Zajímavá kniha s napínavým příběhem, to vše krásně napsáno a přeloženo. Původně jsem chtěl do knihy jen nakouknout, ale nějak jsem se začetl a pak jsem se od knížka nedokázal odpoutat.

11.03.2017 4 z 5

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Tahle kniha má pro mě punc velké nostalgie. Onehdy vycházela jako příloha časopisu ABC, a já se těšil na každé pokračování. Později jsem jí za pomoci táty svázal, a o to více si jí potom vážil. Při nedávném úklidu jsem jí našel zapadlou v knihovně, její stránky jsou hodně zažloutlé. Přesto jsem jí znova schoval. Třeba vnoučata budou mít na mě vzpomínku.

05.11.2016 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Tuhle knihu jsem onehdá dostal pod stromeček a byla to moje druhá kniha kterou jsem celou přečetl. (Ta první byla Honzíkova cesta.) Stále si pamatuji že jsem si při čtení připadal hrozně důležitej a litoval jsem že nemůžu pátrat společně s hrdiny knížky.

27.03.2016 4 z 5

Auta v Československu 1945-1990 Auta v Československu 1945-1990 Jan Tuček

Pro mne jako fanouška našeho motorismu má tahle publikace velkou cenu. Hlavně informace o tehdejších cenách vozů a o počtech dovezených kusů. Vlastním několik knih od tohoto autora a všechny jsou zajímavé. Autor by mohl zkompletovat své dílo knihou automobily vyrobené za Rakousko Uherska.

24.01.2024 5 z 5

Zámek s vůní benzínu Zámek s vůní benzínu Jiří Křížek

Krásná kniha plná dobových fotografií které jsem nikde jinde nenašel.
Pro mne jako fanouška historie motorismu má tato kniha velkou cenu.

30.12.2023 5 z 5

Soutěž Malou dohodou 1937 Soutěž Malou dohodou 1937 Jan Tuček

Dlouho jsem o koupi této knížky přemýšlel, až jsem jí objevil za padesát korun ve výprodeji, a nebylo co řešit. Určitě nelituji a jako příznivec historie našeho motorismu, děkuji autorovy za přejemně strávené odpoledne s touto knihou.

18.11.2023 4 z 5

L&K - Škoda, 1895–1995. I. díl, Laurin & Klement jest nejlepší známkou světa L&K - Škoda, 1895–1995. I. díl, Laurin & Klement jest nejlepší známkou světa Jan Králík

Další moje oblíbená kniha, která mě jako milovníka počátků našeho motorismu dokázala nadchnout. Je zde popsáno důkladně a od začátku vše o továrně L&K a následné Škodovce. Zdokumentovány snad všechny typy motocyklů a automobilů které zde vyprodukovali mezi roky 1895-1945.

17.08.2021 5 z 5

Když začal vonět benzin Když začal vonět benzin Jan Králík

Krásná knížka popisující vkusně dějiny motorismu u nás. Jana Králíka já osobně považuji za nejlepšího odborníka a znalce počátků motorismu. Jeho poutavé popisování událostí a životopisů všech důležitých osob, ktré mají velkou zásluhu na rozvoji našeho motorismu. Je velice dobře čtivá a každého jistě zaujme.
Kniha má sice jen 140 stránek, ale díky velkému a hustě popsanému formátu je docela rozsáhlá a plná obrázků a dobových reklam.

10.08.2019 5 z 5