jack007 jack007 komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Tahle kniha je absolutně dokonalá. Snad to nejlepší, co jsem v životě četl. Nejvíce na ní oceňuji, jak autorka dokázala věrohodně napodobit dětský jazyk s všelijakými jazykovými patvary i novotvary (zde bych rád vyzdvihnul především práci překladatelky, která se asi docela zapotila, ale výsledek stojí za to). Spíše sonda do duše dítěte, které do svých pěti let nepoznalo nic než svůj pokoj a o světě "venku" nemá nejmenší ponětí, dokonce pochybuje, že nějaké "venku" vůbec existuje. Příběh smutný i legrační, napínavý i dojemný. Super čtení!

18.01.2019 5 z 5

Trenér Trenér John Grisham

Není to sice žádný triller, ale o to je hlubší. Nabízí pohled nejen na americký fotbal, ale vlastně obecně na vrcholový sport a stinné stránky s ním spojené. Pasáže popisující podrobně průběh hry sice trochu nudí, ale celkově hodnotím knihu velmi kladně.

18.01.2019 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Bavily mě ty skvělé popisy na začátku knihy, ale příběh sám se vleče, autoři se zaplétají do vedlejších dějových linek, které děj nikam neposouvají. Dočetl jsem s přemáháním do strany 400, pak jsem musel knihu odložit.

18.01.2019 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Jak jsme u Browna zvyklí, je příběh napínavý od začátku do konce, vyplněný zajímavostmi z dějin umění a různých sakrálních staveb. Čte se to jedním dechem. Ale jednu věc nemohu Brownovi odpustit, a to se týká i jiných jeho děl. Zřejmě pro zvýšení atraktivity děje v určitém momentě dojde k tomu, že ze spojence se stane protivník a obráceně. Najednou je všechno naruby, zpětně se musí objasňovat motivace postav, nemocnice nebyla nemocnice, ale naaranžovaný pokoj, "doktor" měl nalepené vousy atd. atd. Tenhle detail bohužel hodnotu jeho příběhů - alespoň pro mne - velmi podstatným způsobem snižuje.

18.01.2019 4 z 5