ja.knihomolka__ ja.knihomolka__ komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

2⭐️/5⭐️
Tohle je můj první komiks a zároveň první lgbt knížka, kterou jsem přečetla (Dávala jsem si rereading).
A musím napsat, že to pro mě nebylo ,,miloučké”, jako pro většinu. Je to super komiks, který přečtete za necelou hodinku, to ano, ale mně to nic nedalo. Přišlo mi to zdlouhavé, autorka mohla příběh zkrátit, ztrácela jsem se ve jménech. A ani to není nic, co bych si koupila domů.
Ale má krásnou obálku a ilustrace!

09.08.2020 2 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

3,5⭐️/5⭐️
Kniha mě hodně zaujala obálkou. Asi 100 stran jsem čekala na nějakou akci, zvrat, protože mě to moc nebavilo. To jsem ale asi naštěstí zakřikla, protože tam proběhlo několik zvratů, které jsem nečekala!

Kniha se mi nečetla úplně nejlépe, respektive pro mě nebyla moc čtivá. Je napsána takovým způsobem, který mě nebavil, který pro mě není ničím specifický nebo vyjímečný a tím pádem se mi to četlo pomalu.

Přesuneme se k hlavním hrdinům a k hrdinkám, které byli super, sarkastické...

Do děje jsem se vžila až po těch 100 stranách... ale bylo tam hodně vtipných hlášek!

Kniha se mi líbila, ale není to nic, z čeho bych si hrcla na zadek.
Každopádně vám ji mohu doporučit a dávám

3,5⭐️/5⭐️

22.07.2020 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

3,7⭐️/5⭐️
Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane po smrti? Mně to třeba už dlouho vrtá hlavou a baví mě o tom přemýšlet. Proto se mi líbil námět knihy. Tragická historie nás dvou je kniha s příběhem o posmrtném životě.
Každý to vidí jinak. Někdo si třeba ani vůbec nic nepředstavuje. Ale autorka má svoji vlastní představu o tom, co se stane po smrti.
Od knihy jsem nic neočekávala, tím víc mě překvapila.
Kde bych začala, asi u hlavní hrdinky. Ze začátku mi byla sympatická, ale pak se to zvrtlo a začala být sobecká a otravná. Posledních 50 stran bylo zase v pohodě.
Autorka psala čtivě a ze začátku i vtipně. Někdy mi to přišlo ale moc zdlouhavé.
To, jak to skončilo, bylo moc pěkné. Ale abych se přiznala, druhý den jsem zapomněla, jak to skončilo:D, takhle jsem si to musela připomenout. Asi je vidět, že mi knížka nic extra nedala, to bych si konec pamatovala.
Zajímavý příběh.

11.07.2020 3 z 5

Lily a Magor – 1. díl Lily a Magor – 1. díl Jaroslav J. R. Tylich

0,1⭐️/5⭐️
Moc se omlouvám, ale tohle bude jedna z nejhorších knih za tenhle rok! Pokud se nemýlím, kniha Povídky Pověstiny je autorova prvotina, já ale musím přiznat že jsem četla zdaleka lepší prvotiny než je tohle...
Celou dobu jsem se ztrácela v ději, postavách a ve jménech. Autor chtěl být nejspíš vtipný, tak psal vtipné pasáže nebo jak to popsat. Mně to ale vůbec vtipné nepřipadalo.
Co se dělo v prvních 150-ti stránkách? Řekla bych, že nic. A taky - můj osobní názor, opravdu bych hlavního hrdinu nepojmenovala Magor.;)
Děj se neskutečně vlekl a vůbec mě to nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická, ale bylo to takové to, že jste k ní nemohli mít žádný vztah, protože to autor nedovolil - hlavní hrdinové neměli vykreslené charaktery.
Co bych k tomu ještě napsala..? Asi to, že jsem 10 stran četla asi 35 minut.

29.06.2020 odpad!

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

3⭐️/5⭐️
Při čtení první části knihy jsem si říkala, že je to asi první povinná četba, co mě baví.????Protože to bylo čtivé a bavilo mě to. Přestože se tam nic moc nedělo, nebylo to vůbec špatné a mile mě to překvapilo.????
Jenže jsem to zřejmě zakřikla, protože druhá část knihy byla opravdu o ničem, četla se velmi pomalu a vůbec mě to nebavilo.????
Ke konci už to nebylo zas tak špatné, takže ten to trochu zachránil.????
I když jsem knihu četla jako povinnou četbu, stejně bych se k ní někdy chtěla dostat, protože je to taková klasika, stejně tak jako film, který je ale o mnohem lepší než kniha.????????

18.06.2020 2 z 5