Irikihawa Irikihawa komentáře u knih

Smích mezi paragrafy: Jménem zákona, dopijte to pivo - Humor ze soudních síní a předsíní Smích mezi paragrafy: Jménem zákona, dopijte to pivo - Humor ze soudních síní a předsíní Vlasta Smržová

Jedná se o standardní sbírku více a méně dobrých vtipů, kterých v minulém století vycházel přehršel.

27.04.2023 3 z 5

Hospody - podpalubí společnosti Hospody - podpalubí společnosti Josef Bieberle

Jako rozený český alkoholik jsem knihu zakoupil aniž bych se třeba podíval, o čem vlastně je. Na tu cenu mi přišla poněkud tenká a málo obsáhlá. Je to takové letmé povídání o zážitcích z různých hospod a v různém věku - což mi přišlo jako ústřední motiv. Z přečtení nic nezískáte kromě lehkého pocitu nostalgie, jelikož jsou popisy událostí celkem romantické, sem tam i vtipné.

27.04.2023 3 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Vzhledem k tomu, že jsem knihu začal číst během posledního semestru školy, to samozřejmě vyšlo na delší lokte. Nicméně mohu říct, že příběh se ve mě držel i přes dlouhé pauzy ve čtení - má skutečně sílu! Dlouho se mi nestalo, že bych při knize tak moc fandil hlavním postavám, ať jim to vyjde, jako u této knihy. Po přečtení pár úvodních stran jsem sice správně předpověděl, jak kniha skončí. Závěrem jsem tedy šokován nebyl. Nicméně děj samotný je krásný i odporný zároveň (to je plus). Do této knihy se snadno začte, i když chvíli trvá, než si člověk přivykne na časové skoky v kapitolách a biblické předčítání paní Gaddsonové. Popis středověku v surové realitě (i když taky těžko říct...) je dokonalý. Pět hvězd!

24.09.2018 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Z mého pohledu dokonalý příběh. Především se mi líbí originální slovník Placerů. Útěk a Spáleniště na 5 hvězd. U Vražedné léčby musím dojít na 3,5... Poslední díl už není tak čtivý, jako předchozí dva. Často jsem se u toho nudil a posledních sto stran jsem se opravdu těšil na konec, který je na to, čím vším si ti čóni prošli, dost zfrasený... I přes to si tuto knihu znovu rád přečtu.

11.02.2018 5 z 5

Boj o Domhan 2. Boj o Domhan 2. Dáša Hábová

Neméně přitažlivé, napínavé a zajímavé pokračování první knihy, které mne ovšem zklamalo velkými časovými skoky. Celkově již příběh nepůsobil tak dobře, jako v první knize, i tak si tuto knihu určitě znovu přečtu.

06.06.2015 5 z 5